Не поспішайте скоріше приступити до остаточного оформлення квартири

Що саме входить в чорнову обробку? Перш ніж приступати до чистового варіанту, повинно бути зроблено наступне:

- Штукатурка і вирівнювання стель і стін;

- Стяжка підлоги;

- Монтаж «теплої підлоги»;

- Установка системи опалення;

- Установка труб водопостачання, холодного і гарячого (без установки сантехніки - це виконується на стадії чистового ремонту);

- Розводка електромереж; - Встановлення вікон та вхідних дверей (без установки міжкімнатних дверей);

- Укладання телефонного і телевізійного кабелю.

Часто при чорновій обробці власники дивуються: чому цей, начебто, не такий вже масштабний процес триває так довго? Фахівці добре знають: не можна намагатися прискорити всі процедури і «підігнати терміни», як би не хотілося - весь подальший ремонт покотиться під укіс. Існують нормативи СНиП («Будівельні норми і правила»), які регламентують технологічні процеси, і порушення будь-якого з них по суті означатиме - щось не просохнуло, що не вляглося, що не зчепилося належним чином.

Особливо критична поспіх для укладання підлог. Стяжка висихає довго, якщо вона ще не зчепилася з основою і не просохла повністю, то укладати наступний шар матеріалу не можна, навіть якщо підлога виглядає цілком надійним, і по ньому можна ходити. Прискорити цей процес неможливо - всі штучні способи типу нагрівання або «сушки на сонечку» приведуть до того, що в матеріалі виникне внутрішнє напруження, і він розтріскається - звичайно ж, непоправно зіпсувавши оздоблювальне покриття. Час висихання безпосередньо залежить від матеріалу стяжки - тому не варто економити на матеріалах для чорнової обробки, навіть незважаючи на те, що вони незабаром зникнуть під шаром декоративних матеріалів.

Не поспішайте скоріше приступити до остаточного оформлення квартири. Нехай чорнова обробка займе трохи більше часу, зате у Вас виникне мінімум проблем з чистової, і тим краще буде виконаний ремонт квартири.

Похожие страницы: