Капітальний Ремонт Муніципальної Квартири

Як здійснюється ремонт муніципальних квартир?

Ремонт муниципальных квартир Всі ми є власниками чи наймачами житла.Наймання житлового приміщення можливий комерційний, коли квартира орендується у власника - фізичної чи юридичної особи, - і соціальний.

 

В останньому випадку, згідно житловому законодавству, житло знаходиться в державній або муніципальній власності, але надається громадянам на підставі спеціального договору в безстрокове володіння та користування.

 

Це означає, що ви і ваші родичі можуть жити в такій квартирі скільки завгодно, але на відміну від власника, не можете її продати або заповідати.Крім того, без згоди наймодавця, тобто державних органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, ви не має права здійснювати і ряд інших дій.Наприклад, не можна здати квартиру в піднайом або призвести в ній перепланування.

 

Відносини між наймачем і наймодавцем будуються на підставі норм сьомий і восьмий глав Житлового Кодексу РФ, а також Типового договору соціального найму, затвердженого Постановою Уряду РФ №315 21 травня 2003.Зокрема, регулюється питання кому, на якій підставі і за якими критеріями надається житло в соціальний найм.

 

Але, головне, у зазначених актах зафіксовані права та обов'язки сторін договору соціального найму.

 

Зрозуміло, головним обов'язком наймача житлового приміщення є своєчасне внесення плати за нього, а також споживані комунальні послуги.А наймодавця - надати квартиру і приймати участь в утриманні та ремонті спільного майна будинку, в якому вона знаходиться.

 

Що стосується ремонту, то права і обов'язки в цьому питанні сторін розподілені наступним чином.Згідно п.3 статті 67 Житлового Кодексу РФ поточний ремонт лягає на плачі наймача, а капітальний, відповідно до п.2 статті 65 Житлового Кодексу РФ, - наймодавця.

 

Здавалося б, все просто. Насправді, складності починаються при з'ясуванні, що конкретно, які види робіт, відносяться до першої та другої формі ремонту.

 

Деяку ясність в цьому питанні допомагає внести вже згаданий Типовий договір соціального найму.У ньому сказано, що до поточного ремонту відносяться: побілка, фарбування і обклеювання стін, стель, забарвлення підлог, дверей, підвіконь, віконних плетінь з внутрішньої сторони, радіаторів, а також заміна віконних і дверних приладів, ремонт внутрішньо квартирного інженерного обладнання (електропроводки, холодного та гарячого водопостачання, теплопостачання, газопостачання).

 

При цьому, якщо, наприклад, несправність проводки в квартирі наймача викликана несправністю електропроводки в усьому будинку (загального майна), то замінити її повинен наймодавець.

Похожие страницы: