Як годувати молочних корів?


Ми вже знаємо про те, що при годуванні тварин їм потрібно давати певну кількість корму по вазі.

Знаємо також і про те, що задається корм повинен містити в собі певну кількість білка.

Тепер подивимося, як же визначити потрібну кількість корму для молочних корів.

Відомо, що великі тварини в порівнянні з дрібними потребують більшої кількості корму.

Якщо дати таку кількість корму недоєні корові, то недоєні корова буде жити, буде відчувати себе здоровою і не буде худнути.

Корові ж, яка доїться, такої кількості корму вже буде мало. При такій кількості корму вона буде худнути і з кожним днем давати все менше і менше молока, дуже скоро зовсім припинить давати молоко і може навіть захворіти.

Щоб цього не сталося, необхідно дійної корови до тієї кількості корму, яка достатня для недойной корови, додати ще корм на молоко. При цьому, чим більше корова дає молока, тим більше їй потрібно дати корму. Корм на молоко дається з розрахунку: на 1 кілограм рідкого молока 0,3 корм, одиниці з вмістом в ній білка в 45 грамів, а на 1 кілограм густого молока 0,4 корм, одиниці з вмістом білка 50 грамів.


Якщо корова Тільну, то на розвиток теляти корові, починаючи за ½ року до отелення, потрібно кожен день додати ще 0,2 корм. од. з вмістом білка 100 грамів. Таким чином, корм треба розраховувати згідно живою вагою, удою і часу тільності корови.

  

Для тех пользователей интернета, кто ищет качественный фуражный корм и стремится его заказать по хорошей цене, рекомендуется посетить сайт группы компаний "ТК9".


Якими ж кормами годувати корову?

Щоб відповісти на це питання, згадаємо інші правила годування тварин і зробимо вибір кормів.

Щоб в дачі було досить білка, потрібно дати такі корми, в яких багато білка. Щоб дача була смачна, треба дати різноманітні корми.

Щоб наповнити шлунок корови, треба дати сіна і соломи на кожні 50 кг ваги 1 кг грубих кормів. Щоб посилити виробництво молока, треба дати буряка або картоплі. Так як буряк дешевше, та й краще роздоюють корову, дамо не картоплі, а буряка. Було потрібно дати 7,6 корм. од. і 740 г білка, а ми дали 7,66 корм. од. і 755 г білка. Таку дачу треба вважати цілком правильною.

Можна, звичайно, підібрати таку кількість кормів, щоб кількість кормових одиниць і білка збіглося точка в точку з нормою, але до такої точності в практичному господарстві немає потреби прагнути.

Вирахувавши, скільки і якого корму покладається корові на добу, це добова кількість потрібно розділити на три порції. Одну порцію задати вранці, іншу в обід і третю на ніч. Ставлячи корми, потрібно спочатку дати сильні корми (в даному випадку макуха і висівки), потім коренеплоди, а коли корова з'їсть коренеплоди, - грубі корми. Більшу частину соломи краще давати на ніч в подрібненому вигляді. Ще краще подрібнену солому заварювати гарячою водою.

Похожие страницы: