Євроремонт: правда і вигадки


Що приховано за «еврословами»

Приблизно десять років тому в побут увійшло нове слово - «євроремонт». Цей неологізм швидко став модним і загальноприйнятних: євроремонтом почали називати все, навіть нескладні косметичні ремонти, що виконуються буквально протягом декількох днів. Газети і веб-сайти зарясніли оголошеннями в дусі «зробимо євроремонт під ключ», «швидкий євроремонт в Москві» і так далі; при цьому автори оголошень - будівельні фірми та приватники, яких прийнято називати шабашниками - не утрудняли себе роз'ясненнями, що ж саме вони позначають цим терміном.

Слідом за євроремонтом в велику і могутню російську мову прийшли «євродизайн», «еврокачество» і багато інших «евродела». Всі ці «еврослова» придумані і вживаються з однією метою: переконати замовника в європейському рівні виконання роботи; в тому, що в Європі роблять ремонт саме так і ніяк інакше. Проте, нерідко «євроремонти по-російськи» і справжні ремонти по-європейськи не мають нічого спільного між собою: за гучними рекламними заявами криється профанація, обман. Що ж таке насправді євроремонт, і в чому його відмінність від звичайного косметичного або капітального ремонту квартир?

В результаті проведення євроремонту під ключ замовник сподівається (і має на це повне право!) Перетворити звичайну квартиру в «житло європейського класу». За цим шаблонним виразом ховається багато, в тому числі зручне планування, красива обробка, якісні матеріали. Але головне - ідея: євроремонт під ключ повинен базуватися на домінуючою ідеєю, концепті. Цей концепт (слідуючи традиції, назвемо його Євродизайн), визначає вигляд інтер'єру, об'єднує всі його елементи в єдине гармонійне ціле. Далеко не кожна будівельна фірма, яка заявляє про виконання євроремонтів в Москві, надає замовнику попередньо розроблений і погоджений дизайн-проект; а якщо навіть і надає, такий інтер'єрний концепт має мало спільного з Євродизайн.
Коротенько про Євродизайн

Євродизайн - це не стиль інтер'єру; це сукупність безлічі умов, в результаті дотримання яких замовник отримує саме те, на що розраховує - квартиру європейського класу. Оригінальний євродизайн, зручне планування, відсутність тісноти, надійні і безпечні інженерні мережі, - ось лише кілька ознак справжнього європейського житла.

Чтобы начать евроремонт, наобходимо позаботиться о необходимых материалах для ремонта. Прежде всего рекомендуется найти и купить краску для стен и потолков. Для этого рекомендуется обратиться к специалистам ООО «СПЕКТР», которые посоветуют оптимальную краску и другие необходимые материалы.


Варто відзначити, що європейські будівельні норми (DIN, EN, ISO) істотно відрізняються від російських - європейські стандарти встановлюють більш жорсткі вимоги практично по всіх позиціях, починаючи якістю обробки, і закінчуючи рівнем освітленості житлових приміщень. Проектуючи євродизайн, фахівець застосовує саме європейські норми; по крайней мере, так надходять в нашій компанії. Подальша робота - власне сам євроремонт під ключ - має на увазі використання якісних матеріалів і дотримання технологій робіт; при цьому аспекти якості та технологічна послідовність дій також відповідає європейським нормам.


Європейський, капітальний, косметичний?

Отже, який же вид ремонту пропонує більшість будівельних фірм: косметичний, капітальний або євроремонт? У більшості випадків, навіть якщо мова йде про обробку стін, стель і настилі підлог, ремонт називають косметичним. Капітальний ремонт квартири - це перепланування площі, реконструкція інженерних мереж, зміна геометрії стін і стель і так далі.

Євроремонт має на увазі все вищеперелічене плюс оригінальний євродизайн, більш досконалу інженерію (системи кондиціонування і опалення), - одним словом, те, що прийнято ототожнювати з європейським житлом. Тепер, знаючи різницю, ви легко зможете побачити різницю між тими, хто обіцяє виконати євроремонт в Москві і тими, хто в змозі зробити всі роботи під ключ.

Похожие страницы: