Мансарда, кроки проектування


Мансарда - це відмінна можливість розширити будинок і придбати затишний куточок для відпочинку, переобладнавши горищне приміщення під житлову площу в уже готовому будинку, або зробивши її в споруджуваному. У другому випадку, щоб ця надбудова виправдала очікування господарів, ще на етапі проектування слід звернути увагу на кілька основних моментів.

Це треба врахувати при проектуванні мансарди

Чим крутіше ухил даху, тим більше буде площа мансарди. При односкатной покрівлі найбільш висока частина надбудови утворюється тільки з одного боку. Але стеля «в зеніті» не повинен бути нижче 2,2 м. Це потрібно для вільного пересування в приміщенні дорослої людини. У секторі з більш низькими склепіннями можна буде розташувати полички, шафа або комору, встановити узголів'я ліжка.
термоізоляція

Вас непременно удивит цена дома из sip, а также качество оказываемых услуг. Обращайтесь за помощью к профессионалам!


Для створення оптимального мікроклімату в мансардного надбудові її обов'язково потрібно утеплити. В якості зовнішнього покриття найчастіше використовують металочерепицю. Її обов'язково укладають на гідроізоляційний шар. Безпосередньо для теплоізоляції застосовують мінераловатні або стекловатниє матеріали в плитах або рулонах.
Як утеплити мансарду

Утеплення мансарди зсередини

Вони в обов'язковому порядку повинні бути покладені на пароізоляційну плівку, яка запобігає утворенню конденсату. І, нарешті, внутрішній шар - обробний. Це можуть бути листи гіпсокартону, панелі МДФ.
сходи

Щоб заощадити простір, є сенс встановити одномаршові сходи. Її можна виконувати з різних матеріалів, але ширина щаблів повинна становити не менше 30 см. Занадто круті сходи мансарди (коли кут більше сорока градусів) обов'язково ускладнить підйом, а зайве полога буде занадто громіздкою.
облаштування підлог

Між балками перекриття для утеплення майбутніх статей мансарди укладають плити скловати. Обов'язковий і пароізоляційний шар. Якщо перекриття являє собою монолітну бетонну поверхню, застосовують жорсткий утеплювач і виконують стандартну стяжку. Далі можна укладати будь-яке фінішне покриття. Розрахувати витрата матеріалу найзручніше за результатами замірів за допомогою лазерної рулетки.
Мансардні вікна

Розташування та тип вікон проектують в залежності від таких факторів, як цільове використання приміщення, його розміри, орієнтація на північну або південну сторону. За будівельним нормам, сумарна площа стекол повинна становити не менше 10% від освітлюваної площі. До мансардним механізмам пред'являються досить жорсткі вимоги, тому на цій частині кошторису економити не варто.

Ретельні розрахунки при проектуванні мансарди і якісне виконання всього спектру робіт - гарантія того, що під час експлуатації приміщення не виявиться неприємних «сюрпризів».

Похожие страницы: