Чим відрізняється ламінат від паркетної дошки


Одними з найбільш купованих підлогових покриттів в середньому ціновому діапазоні є ламінат і паркетна дошка. Вони візуально схожі, але в той же час абсолютно різні. Що ж краще? Однозначної відповіді немає, тому давайте розбиратися.

особливості експлуатації

Пол з паркетної дошки більш примхливий. Він не терпить жіночих підборів і важких меблів, легко дряпається і боїться вологи. Не підуть йому на користь і перепади температури. Але разом з тим така підлога не електризується, досить теплий і не галасливий.

У порівнянні з паркетними дошками ламінат практичніше: він не вигоряє на сонці, стійкий до подряпин (мова йде про якісний матеріалі). Однак ламінат може накопичувати статичну електрику, він досить холодний і галасливий. Але ці недоліки можна усунути за допомогою установки системи «тепла підлога», використання спеціальної звукопоглощающей підкладки і нанесення антистатического кошти.

Зовнішні дані

Технологія виготовлення ламінату дозволяє надати йому практично будь-яку текстуру. Так ламінат успішно імітує мармур, плитку, дерево, камінь. Паркетна дошка же проводиться з натурального дерева, а тому не може мати ніякої інший малюнок.

догляд

Дерево дарує паркетної дошки не тільки привабливість і натуральність, але і примхливість. Така підлога боїться вологи, а тому протирати його необхідно тільки вологою ганчіркою. Також існує ціла серія спеціалізованих засобів по догляду за підлогою з паркетною дошкою.
Ламінат більш лояльний до вологи, але і тут не потрібно перегинати палицю. Не варто також при митті підлог з ламінату застосовувати хімічні засоби.

експлуатаційний термін

Термін служби паркетної дошки досягає 35 років - і це незважаючи на те, що найменше фізичне пошкодження проявляється у вигляді сколів і
подряпин. Але завдяки досить товстому шару дерева таку підлогу можна циклювати до 4-х разів, практично повертаючи його до первісного вигляду. Це досить клопітка заняття, яке вимагає спеціальної техніки, навичок і лакофарбових засобів. Однак дозволяє на довгі роки зберегти первозданну красу паркетної дошки.

Сегодня самые качественные и долговечные карнизы, шторы и жалюзи в Туле можно заказать и приобрести по доступной цене у лидера рынка штор и карнизов - компании "ШиК"


Термін служби ламінату дещо менше - від 7 до 20 років. Його не можна відшліфувати, але можна замінити пошкоджені ділянки. Ламінатна підлогу за кілька годин збирається і розбирається. В цілому ж експлуатаційний термін багато в чому залежить від виробника, від якості пропонованого товару, від догляду і від класу зносу.

Ціна

Здебільшого паркетна дошка перевищує за вартістю ламінат - воно й не дивно, адже у виробництві використовують натуральне дерево. Але якщо розглядати ламінат преміум класу, то він за ціною не поступається паркетної дошки. Правда, зносостійкість і термін служби такого ламінату досить значні.

Як бачите, сказати однозначно, що краще ламінат або паркетна дошка не можна. Обидва матеріали мають як свої переваги, так і вади і тому вибір потрібно робити виходячи з тих питань, які потрібно буде руйнувати вашу підлогового покриття.

Похожие страницы: