Бетонування в ковзній опалубці


Ковзну опалубку використовують для бетонування високих споруд, які мають постійне або малоизменяющейся по висоті перетин (висотні будівлі, башти, резервуари, труби, силоси та інше). Термообробку бетону часто здійснюють з використанням тепляків і наметів, які ставлять над робочим підлогою і зовнішніми риштованням ковзної опалубки. Нижче риштовання ставлять фартухи. Щілини між риштованням і забетонованими стінами ущільнюють, а отвори в зовнішніх стінах закладають. Робочий підлогу і настил риштовання також ущільнюють. Щоб була можливість подавати матеріали, арматуру і бетонну суміш в тепляку влаштовують закриваються отвори. Підігрівають бетон нагрітим калориферами гарячим повітрям, який подається всередину тепляка. Щити опалубки теж піддають нагріванню. При необхідності додатковий прогрів бетону можна здійснювати в термоактивній опалубці з нагрівачами, встановленими нижче щитів опалубки. Нагрівачами можуть бути радіаційно-конвективні гріють установки, парові регістри і інфрачервоні випромінювачі.

При виборі системи прогріву бетону в ковзної опалубки перевагу віддають застосуванню електричних нагрівачів через невеликі витрат на їх установку і нескладного регулювання прогріву, так як парові нагрівальні системи дуже незручні через їх громіздкість.

Використовують також різні комбіновані методи термообробки. При цьому необхідно виключити пересушування бетону, особливо якщо на нього впливає промениста енергія. Для цієї мети бетон вкривають захисними матеріалами і створюють непроникні гріють пазухи, а повітря в тепляках пропускають через зволожувальні камери.

  

Найти хорошую и высокооплачиваемую работу в наше время стало весьма проблематично для большинства её соискателей. Поэтому лучшим вариантом для них будет возможность Найти работу через кадровое агентство в Москве. Ведь множество престижных компаний оставляют заявки по поиску сотрудников в кадровом агенстве Experience.


Під час бетонування контролюють температуру, прагнучи до того, щоб температура заливається бетонної суміші не опускалася нижче +100 С; температура повітря в тепляку була б в межах 15-200 С; швидкість підвищення температури - 8-10 град / ч, а швидкість охолодження не більше 15 град / ч. Також потрібно стежити щоб температурне поле всередині бетону і всередині тепляка було рівномірним. Для цієї мети підігрів краще вести з двох сторін.

Крім того, при бетонуванні в ковзної опалубки в умовах зими враховують деякі спеціальні вимоги до бетонної суміші: для забезпечення необхідної щільності бетону для районів з суворим кліматом водо-цементне відношення не повинно бути менше 0,5. Регулювання строків схоплювання бетонної суміші може здійснюватися шляхом застосування прискорювачів твердіння або пластифікуючих добавок; консистенція застосовуваної бетонної суміші повинна визначатися залежно від методів її ущільнення; при ущільненні вібраторами бажано, щоб вона мала осадку конуса 7-8 см, при трамбуванні вручну - 10-12 см.

З огляду на склад бетону вибирають такий режим термообробки, який буде відповідати швидкості підйому опалубки і міцності бетону.

Похожие страницы: