Як правильно обрізати дерева

Яку обрізку ви віддаєте перевагу в цей час року? Адже їх кілька видів. Наприклад, санітарна. Засохла гілочка - під ніж її. Якою б не була причина.

Если вам необходимо обрезать дерево по Киеву, здесь ввы сможете узнать как, это сделать профессионально.

Найчастіше, особливо на вишні, повстяної вишні, махровому мигдалі, це наслідок супротивної грибний хвороби - моніліального опіку. Чи не вирізали вчасно гілочку до здорової тканини - значить, хвороба прогресуватиме і поширюватися. Так що в вогонь всохлі! Робити санітарну обрізку можна завжди, тобто якщо на гілці зрозуміла або незрозуміла проблема - беріться за секатор або пилу.

Є ще обрізка вкорочують. Це, простіше кажучи, якщо гілка довга і погано обростає бічними пагонами. Один з підвидів вкорочують обрізки - зниження крони. Чим вона вища, тим важче за деревом доглядати і болючіше з нього падати! Одного разу я трохи до землі не долетів. Повис на суку. А ось мій сусід долетів! До куща агрусу внизу. Добре, не головою, а протилежним місцем ...

Ну і найголовніша обрізка - проріджують. Вирізаємо без жалю гострі розвилки. Чим менше кут відходження однієї гілки від іншої, тим менш міцно з'єднання. Лазити по деревах знають: на такі розвилки краще не наступати - розламуються. В саду - найчастіше від рясного врожаю, дощу, граду, від того, що ви просто потягнули гілку. І такі розломи ніколи не заростають. Тому чим довше ви шкодуєте гостру розвилку, тим потім буде більше незаростаючі збиток. Що ще зайве в кроні? Гілки труться, пересічні, затінюють один одного. Подумайте, чи потрібна дереву гілка, яка протягом всього дня в тіні! Тобто листя на ній не працюють на урожай, а є дармоїдами! Тут головне - не перестаратися. Початківець садівник, як правило, обрізати боїться, але якщо вже вирішиться - його буває важко зупинити. Зерняткові культури (яблуні і груші) на переріз відгукнуться зростанням жирових (товстеньких, вертикальних і малопродуктивних) пагонів. А ось кісточкові (вишні і сливи) обдарують вас лісом поросли - ох, наплачеться потім! Загалом, не більше чверті крони. Без екстремізму! Краще трохи недорізаним, ніж трохи перерізати!

А взагалі, мій головний, хоч і не зовсім науковий принцип обрізки (мій прадід, знатний садівник, так мою бабусю наставляв): роби дерево красивим! Правильно обрізане дерево радує око! Плюс досвід! Слідкуйте, як ваш вихованець відгукується на ті чи інші хірургічні дії. У кожного дерева (навіть одного сорту) різний характер. Ще одна мудрість прадіда: від уважного садівника в саду менше шкоди ...

І ще: досвідчені садівники, найчастіше взагалі обходяться без обрізки. Обрізка - це виправлення помилок! Але ж їх можна і не зробити! Якщо ваш уважне око в травні звернув увагу на молодий пагін, який нам з якихось причин (зростає всередину крони, стане конкурентом іншої гілки) не потрібен і наступної весни ми його все одно виріжемо - так навіщо цілий рік годувати-поїти, доглядати за цією гілкою? Раз - і виламали! Можна і не так радикально. Якщо неодревесневшіе пагін росте не туди або не так, ми можемо просто поставити йому потрібний напрямок і кут відходження за допомогою товстого дроту. Просто зафіксуйте втечу так, як треба. До осені він змужніє, одревеснеет.

Похожие страницы: