Встановлюємо УЗО на групу освітлення


УЗО на освітлення - ставити чи ні? Актуальність цього питання підтверджує безліч коментарів на моєму відеоканалі на YouTube, а також безліч питань, що приходять в зворотний зв'язок сайту.

УЗО на освітлення - ставити чи ні?

Давайте розглянемо докладно це питання і дамо конкретні рекомендації.

Нормативні документи жорстко не регламентують установку пристроїв захисного відключення на лінії освітлення. Розглянемо обидва варіанти.
Освітлення без УЗО

Якщо лінії освітлення підключати без застосування пристрою захисного відключення, то ми отримуємо наступні переваги:

Ми економимо наш бюджет на вартості самого УЗО. Якщо використовується брендова продукція, то це суттєва сума.
Економиться місце в щиті. Однофазное УЗО зазвичай займає на DIN-рейці два модуля, тому не застосовуючи УЗО на групах освітлення, можна виграти мінімум два модуля всередині електрощита. У деяких випадках це дуже суттєво.

Освітлення без УЗО

На цьому всі переваги відсутності УЗО на лінії освітлення і обмежуються.

Резюмуємо: УЗО на групу освітлення можна не встановлювати, якщо у вас обмежений бюджет і ви прагнете заощадити дефіцитне місце всередині електричного щита.

Більшість сучасних світильників мають металевий корпус або арматуру і продаються в розібраному вигляді. При складанні таких світильників можливі задираки ізоляції проводів при протягуванні їх усередині корпусів світильників.

З цієї, або інших причин на корпусі світильника, люстри, бра може виявитися небезпечний потенціал. Світильники періодично протирають від пилу (іноді вологою тканиною), і при наявності на корпусі потенціалу, якщо світильник не заземлений, можливе ураження електричним струмом.

  

Сегодня заказать качественные вводно - распределительные устройства по хорошей цене можно на сайте ООО Воронежской Электротехнической Компании «Электропривод».


Також досить часто зустрічається ситуація, коли патрони світильників підключені як попало. Правильно до нарізної частини підключати нульовий робочий провідник, а фазний до центрального контакту патрона. Але зустрічається і навпаки, і в одному місці правильно, а на іншому світильнику - немає. При заміні лампочки досить часто рука стосується нарізної частини цоколя, і в цей момент може виникнути неприємний сюрприз.
Освітлення з установкою УЗО

Всього цього можна уникнути, якщо встановити на лінію освітлення пристрій захисного відключення. При виникненні всіх перерахованих вище ситуацій, УЗО відключить лінію освітлення і попередить аварійну ситуацію!

Освітлення з установкою УЗО

Якщо під час ремонту випадково під час свердління потрапити в одну з жил кабелю освітлення (особливо фазу), УЗО відразу відключить несправну ділянку.

Також і при затопленні, УЗО відключить намоклий ділянку і послужить добру службу.

У відео я ще розглядаю такі особливо небезпечні приміщення з вологим середовищем, як сан.узле. Установлення ПЗВ у них вкрай необхідна.

Резюмуємо: УЗО на групу освітлення дуже бажано встановлювати, для того щоб отримати безпечну і надійну систему і всю електропроводку в цілому.

Похожие страницы: