Вибираємо ліпнину

Ліпнина - неймовірно красивий декоративний елемент, здатний перетворити нічим ні примітну кімнату в подобу королівських покоїв. Якщо раніше ліпний декор вважався виключно привілеєм аристократів, то сьогодні прикрасити своє житло ліпними виробами може практично кожна людина. Це стало можливим завдяки удосконаленню технології виготовлення, адже в минулі часи ліпнина виготовлялася тільки вручну, що і позначалося на її ціні.

Заказать гипсовую лепнину из качественного материала Вы сможете тут на сайте www.Lepka.biz.

У наш час ліплення застосовуються для декорування інтер'єрів практично будь-яких стилів, починаючи від пишного бароко і закінчуючи суперсучасним хай-теком. На даний момент найбільш популярними матеріалами для створення подібного декору вважаються гіпс і поліуретан. Безумовно, у продажу можна знайти вироби з пінопласту, пап'є-маше та іншої сировини, але вони більше підходять для створення театральних декорацій, ніж облагороджування житла.

Гіпсова ліпнина - традиційна прикраса інтер'єру, яке використовувалося ще кілька століть тому, у чому можна переконатися, вивчивши архітектурні пам'ятники минулих століть, які і до цього дня вражають своєю величчю і красою. Сучасною альтернативою гіпсу вважається поліуретан - матеріал синтетичного походження, вироби з якого відрізняються більш низькою ціною. Поліуретанова ліпнина крім доступної ціни володіє ще кількома достоїнствами:
хороша міцність;
невибагливість у догляді;
антистатичність;
вологостійкість;
досить естетичний зовнішній вигляд;
простота монтажу.

На цьому переваги даного матеріалу закінчуються і починаються недоліки. Основний мінус поліуретанового декору - всихання. Через кілька років експлуатації ліпнина з поліуретану може просто дати усадку, тобто змінити свій початковий зовнішній вигляд і габарити, чим значно зіпсує зовнішній вигляд обробки. При цьому реставрація подібної прикраси неможлива.


Під час всихання шви розійдуться і єдине, що можна буде зробити - змінити деформовані частини на нові елементи. Звичайно, заміна буде видна неозброєним оком. Крім того, з часом штучна ліпнина набуває жовтуватий відтінок, який помітний навіть після покриття фарбою.

Ліпнина з гіпсу позбавлена подібних недоліків. Крім цього, жоден штучний аналог просто не зможе відтворити те благородство, витонченість, естетику, легкість, витонченість і пишність, яке привносить в інтер'єр гіпсова ліпнина. Вона захоплює своєю величчю і вражає елегантністю. Декор з гіпсу - авторський витвір, навіть якщо вона створюється за каталожною моделі, адже так чи інакше майстер вкладає в своє творіння душу і тепло. Про конвеєрну поліуретанову ліпнину цього сказати ніяк не можна.

Переваги гіпсової ліпнини:
висока естетика вироби;
неймовірна чіткість візерунка;
міцність;
довговічність (гіпсова ліпнина може служити століттями);
можливість проведення реставраційних робіт;
унікальність декору (можна зробити виріб на замовлення за своїм ескізом);
податливість додатковому декоруванню (золочення, патинування, розпис і т.д.).

Якщо говорити про недоліки декору з гіпсу, то основним з них вважається велику вагу готових виробів, який значно ускладнює процес монтажу. Зафіксувати гіпсову ліпнину тільки за допомогою одного клею неможливо, знадобиться спеціальний клейовий склад, а для габаритних виробів - саморізи.

Похожие страницы: