Перевірка і калібрування вологоміра

У більшості випадків нещодавно куплені прилади при вимірюванні рівня вологості допускають суттєву похибку. Це може відбуватися, тому що при транспортуванні вони піддавалися трясці. Якщо ви прагнете до отримання найбільш точних даних, то після покупки необхідно здійснювати перевірку вологомірів. Зробити це можна, використовуючи інший, відбудований прилад.

Приобрести различные влагомеры Украина быстро и доступно Вы можете зайдя на сайте магазина pirometr.com.ua.

Деякі види вологомірів продаються вже каліброваними, але деякі, наприклад, гігрометри, потрібно після покупки налаштовувати самостійно або за допомогою фахівців.

Деякі прилади оснащені спеціальними гвинтами, які дозволяють пересувати стрілку, а деякі доводиться розбирати, щоб зрушити шкалу. Але для здійснення правильного калібрування, потрібно знати, яка вологість приміщення насправді. Для цього можна, як уже говорилося вище, використовувати точно налаштований вологомір, але якщо його у вас немає, потрібно помістити прилад в середу, вологість якої відома, і відрегулювати його. Для цього існує два способи:

Спосіб №1: загорніть вологомір в мокру тканину і покладіть в поліетиленовий пакет. Волога буде випаровуватися і, тому простір замкнутий, вологість протягом години досягне 96%. Коли це станеться, показання приладу перестануть змінюватися. Після цього можна приступити до калібрування.
Спосіб №2: цей метод більш складний, але зате дозволяє налаштувати прилад точніше. Насипте в блюдце кухонну сіль і підливайте потроху води до тих пір, поки вона повністю не розчиниться. Повинен вийти висококонцентрований розчин. Після цього візьміть герметично закривається ящик і покладіть в нього блюдце з сольовим розчином і настроюється вологомір. На цей раз чекати доведеться не 1, а 8 годин. Вологість середовища, в яку поміщена сіль в такій концентрації, після закінчення цього часу досягне 75%. Коли це станеться можна дістати прилад і виставити значення на цю цифру.


Використовуючи будь-який з описаних методів необхідно пам'ятати, що як тільки ви дістаєте вологомір з ізольованою середовища, його свідчення відразу ж починають змінюватися відповідно до тієї обстановкою, в яку він потрапив. Тому виставити значення стрілки потрібно якомога швидше. Чим швидше ви це зробите, тим точніше буде результат його роботи.

Похожие страницы: