Вибір блоку живлення для світлодіодної стрічки

Різноманітна світлодіодне підсвічування давно увійшла в життя сучасного міста і продовжує активно поширюватися на всі нові і нові області застосування. Сьогодні світлодіодні стрічки можна зустріти практично скрізь: світлодіодами підсвічені інтер'єри приміщень, будівлі, вітрини магазинів, автомобілі, а також практично вся зовнішня реклама. Дивно, що люди ще не ходять в одязі, що підсвічується світлодіодами. Широке поширення світлодіодних стрічок обумовлено їх невисокою вартістю, практичністю і дуже простий установкою.

По выгодной цене купить LED ленты вы можете на нашем сайте.

Гнучка світлодіодна стрічка представляє собою вузьку смужку товщиною кілька міліметрів, на якій розташовані невеликі поверхневі світлодіоди. Зазвичай, світлодіодні стрічки реалізуються по метрам. Касети з гнучкими світлодіодними стрічками схожі на плівки для древніх магнітофонів і включають в себе від одного до п'яти і навіть більше метрів світлодіодної стрічки. Взагалі, гнучкі світлодіодні стрічки зручні тим, що їх можна обрізати в спеціально визначеному місці. Таким чином, можна отримати світлодіодну стрічку необхідної довжини, з точністю до сантиметра. Гнучкі світлодіодні стрічки розрізняються кількістю світлодіодів на одному метрі. Наприклад, світлодіодна стрічка з 60 світлодіодами на метр на метр і з 120 світлодіодами на метр. Зрозуміло, що друга буде забезпечувати більш яскраву і рівномірну світлодіодне підсвічування, але найчастіше це не потрібно. Кожен випадок застосування світлодіодної стрічки індивідуальний і вимагає, скоріше, практичного спостереження. Наступна відмінність гнучких світлодіодних стрічок один від одного - це, звичайно ж, колір світіння. Насправді, різноманітних кольорів світіння безліч, що дозволяє підібрати саме ту світлодіодну стрічку, яка ідеально підходить для реалізації задуманої ідеї. Також існують і повнокольорові RGB світлодіодні стрічки, колір світіння яких підбирається за допомогою контролера управління. Але основне застосування RGB світлодіодних стрічок - динамічна світлодіодне підсвічування. Ще одним важливим відмінністю є ступінь захисту світлодіодних стрічок. Звичайні світлодіодні стрічки призначені для підсвічування в приміщенні або в захищених від вологи конструкціях. Існують також і вологозахищені або герметичні світлодіодні стрічки, які можуть застосовуватися на вулиці і у вологих місцях. Сьогодні вибір світлодіодних стрічок величезний.

Світлодіодні стрічки не дарма стали такими популярними. Крім інших достоїнств, важливим є простота монтажу і легкість реалізації будь-світлотехнічної завдання. Гнучкі світлодіодні стрічки - дійсно гнучкі. Світлодіодну стрічку можна розташувати на конструкції практично будь-якої форми, що важливо, наприклад, для світлодіодного підсвічування стелі і інтер'єру приміщення. Світлодіодні стрічки можна розрізати на ділянки певної довжини, і кожен з них підключити окремо. Більшість гнучких світлодіодних стрічок виготовляється з самоклеющейся основою. Тобто для того щоб здійснити монтаж світлодіодної стрічки в кімнаті, наприклад для світлодіодного підсвічування стелі по периметру, досить відрізати стрічку потрібної довжини, просто зняти захисну плівку з клейкої основи і акуратно приліпити стрічку. Це найпростіший випадок. На практиці саму світлодіодну стрічку бажано зірвати з очей, під який виступає стельовий карниз або інший елемент, так щоб видно було тільки вихідний світло. З цього прикладу можна зрозуміти наступне - світлодіодна стрічка обрізається до потрібної довжини і просто приклеюється до підсвічувати об'єкту, це все. Далі слід підключення до мережі електроживлення.

Як самостійно підключити світлодіодну стрічку? Світлодіодні стрічки живляться від мережі з напругою 12В. Для того щоб підключити світлодіодну стрічку до мережі з напругою 220В, потрібен блок живлення з вихідною напругою 12В. Для звичайного гнучкого світлодіодної стрічки підійде будь-який контролера управління необхідної потужності. Для герметичній світлодіодної стрічки бажаної використовувати захищений від вологи блок живлення, і додатково ізолювати місце приєднання. Підібрати блок живлення для світлодіодної стрічки легко. Для цього потрібно звернути увагу на такий параметр світлодіодної стрічки, як споживана потужність. Зазвичай вказують споживану потужність, наведену до метру світлодіодної стрічки, що зручно для розрахунку загальної споживаної потужності світлодіодної стрічки певної довжини. Після обчислення загальної потужності світлодіодної стрічки, необхідно додати запас потужності в 20% і вибрати відповідний блок живлення. Приклад: світлодіодна стрічка довжиною 2 метри, з споживаною потужністю 4,8 Вт / м. Відповідно загальна споживана потужність двометрової світлодіодної стрічки буде: (2х4,8) 9,6 Вт. Додавши запас по потужності в 20%, отримуємо: (9,6 + 9,6х0,2) 11,52 Вт. Виходячи з споживаної світлодіодною стрічкою потужності в 12 Вт, вибираємо блок живлення. Для джерел живлення існує така характеристика як потужність. Нам потрібен блок живлення з потужністю не менше 12 Вт. Для нашого випадку можна використовувати найпростіший блок живлення потужністю 24 Вт. Додавши запас по потужності в 20%, отримуємо: (9,6 + 9,6х0,2) 11,52 Вт. Виходячи з споживаної світлодіодною стрічкою потужності в 12 Вт, вибираємо блок живлення. Для джерел живлення існує така характеристика як потужність. Нам потрібен блок живлення з потужністю не менше 12 Вт. Для нашого випадку можна використовувати найпростіший блок живлення потужністю 24 Вт. Додавши запас по потужності в 20%, отримуємо: (9,6 + 9,6х0,2) 11,52 Вт. Виходячи з споживаної світлодіодною стрічкою потужності в 12 Вт, вибираємо блок живлення. Для джерел живлення існує така характеристика як потужність. Нам потрібен блок живлення з потужністю не менше 12 Вт. Для нашого випадку можна використовувати найпростіший блок живлення потужністю 24 Вт.

Для того щоб підключити блок живлення до світлодіодним стрічці, необхідно, дотримуючись полярності, припаяти відповідні контакти. Плюс і мінус підключення вказано на самій світлодіодним стрічці і на джерелі живлення. У разі якщо використовується мережевий адаптер, на якому не вказана правильна маркування, його необхідно продзвонити за допомогою мультиметра, правда такий пристрій є не в кожного. У цьому випадку існує маленька хитрість. Зазвичай, плюс мережевого адаптера на тому дроті, який промаркований написом з його типом і назвою. Це зазвичай, але можуть бути і винятки. Зараз практично всі світлодіодні стрічки, виключаючи найдешевші китайські підробки, не виходять з ладу при неправильній полярності. Тому, перевірити полярність підключення світлодіодні стрічки можна експериментальним шляхом, не побоюючись пошкодити стрічку.

Підключення повнокольорових RGB світлодіодних стрічок здійснюється через контролер. Для підключення RGB світлодіодним стрічки потрібно трьохканальний контролер управління світлодіодним навантаженням: по одному каналу на R - червоний, G - зелений і B - синій. Плюс джерела живлення підключається безпосередньо до плюса світлодіодної стрічки. Мінус джерела живлення підключається до мінуса контролера управління світлодіодним навантаженням. Три контакту світлодіодної стрічки - R, G і B, які, зазвичай, промарковані відповідним кольором, підключаються до RGB-контролера. При виборі блоку живлення для RGB світлодіодним стрічки, слід пам'ятати, що на контролер управління світлодіодним навантаженням також доводиться споживана потужність. Для простого контролера, до розрахункової споживаної потужності світлодіодної стрічки слід додати 3 або 5 Вт.

Похожие страницы: