Розсовуємо простір маленької кухні

Архітектура кінця минулого століття не балувала щасливців, які отримали нове житло, жаданими квадратними метрами. Здається, що крихітні кімнатки, що дісталися багатьом у спадок, не дають можливості облаштувати в них високотехнологічний сучасний процес приготування їжі. Але це далеко не так. Маленька кухня - це не вирок. Грамотний дизайн приміщення дозволить помістити безліч необхідних предметів на обмеженій площі.

Комфортные и уютные кухни для дачи, на сайте https://kuhni-na-zakaz.pro/kuhni-dlya-dachi/ вы сможете выбрать и заказать.

Секрети зонування маленьких кухонь

При проектуванні інтер'єру невеликої кухні дуже важливо враховувати закони зонування, які дозволять ефективно використовувати кожен квадратний сантиметр з максимальною функціональністю.

Фахівці в ергономіці кухні виділяють три кухонних зони робочого трикутника :

Приготування їжі. Тут знаходяться всі предмети, пов'язані з цим. Основним елементом вважається плита.

Зберігання їжі. До неї відносяться різні пенали, шафи і полиці для продуктів. Головним елементом зони є холодильник.

Миття посуду. У цій частині приміщення розміщуються пристосування для сушки посуду, посудомийна машина. Основний елемент - мийка.

Грамотне розміщення центрів активності, як ще називають основні елементи зон, впливає на функціональність і комфорт кухні в цілому. Для невеликих приміщень з різноманіття варіантів розташування варто вибрати лінійний або трикутний дизайн кухні. У першому випадку центри активності шикуються в пряму лінію, в другому - розміщуються в кутах умовного трикутника. Ідеальним рішенням фахівці вважають розміщення холодильника в 120 см від мийки і 120 або 180 см від плити. При цьому плиту рекомендується встановлювати ближче до обідньої зоні, а холодильник розмістити в кутку.

Трохи «розсовуємо» кухонні стіни

Площа маленької кухні, на жаль, збільшити не вдасться. Однак існують особливі дизайнерські прийоми, що дозволяють візуально збільшити невеликий простір:

Яскраве освітлення. Оптимальним варіантом стане окрема підсвічування для кожної кухонної зони. Дуже гарні світлодіоди різноманітного дизайну. Штори на вікнах не повинні затримувати природне сонячне світло, для них краще вибирати напівпрозорі тканини. Невеликий нюанс: світло, що відбивається від глянцевих фасадів меблів, надає маленькому інтер'єру обсяг і збільшує приміщення.

Нейтральні спокійні тони інтер'єру. Візуально розширити кухню можна за допомогою стін, пофарбованих у світлі відтінки. В цілому таке рішення може виглядати «прісно». Щоб додати інтер'єру гостроту і виразність обов'язково потрібно додати кілька яскравих акцентів. Головне - не перестаратися і пам'ятати, що використання в маленькому приміщенні більше трьох кольорів одночасно серйозно ускладнює простір.

Візуальне «об'єднання» з сусіднім приміщенням. Око людини сприймає як єдине ціле кімнати з однаковою обробкою. Якщо демонтувати двері між кухнею і коридором або іншим приміщенням, декорувати їх в єдиному стилі, то вони будуть здаватися одним простором.

Використання світлого текстилю. Прикрашати маленьку кухню потрібно з обережністю. Різноманітність візерунків і малюнків, відмінно підкреслюють велике приміщення, тут будуть сильно стомлювати і «з'їдати» простір. Варто зупинитися на неяскравих дрібних принтах на пастельному тлі. Дуже хороший рельєфний орнамент, що відрізняється від основи на кілька тонів.

Дрібниці, що збільшують простір невеликої кухні

Стильні аксесуари не тільки красиві, але і можуть допомогти візуально розширити приміщення. Роблячи ремонт малогабаритної кухні , використовуйте такі невеликі хитрощі:

Повісьте дзеркала, вони зроблять кухню глибше і ширше. Дизайн може бути будь-який: велике полотно в рамі, обов'язково перегукується з гарнітуром, або дзеркальні меблеві дверцята. Світло, відбитий гладкою поверхнею, додасть затишку в приміщення.

«Підняти» стелю допоможе кришталева люстра. Вона буде непогано поєднуватися з дзеркалами, а сполохи світла, що іскряться в її підвісках, допоможуть інтер'єру «заграти». Але все це можливо тільки за умови, що стеля оброблений ідеально.

Прикраси на стіні повинні бути розміщені правильно. Щоб візуально збільшити розміри маленьких кухонь, варто розташовувати декор нижче або вище середньої лінії стіни. Цікавим рішенням буде повісити кілька аксесуарів одного типу або схожих зображень в ряд одне над іншим. Такий прийом допоможе «витягнути» стіну.

Великі кімнатні рослини або об'ємні букети в невеликому приміщенні виглядають дуже громіздко. Краще поставити тут прості вазочки з фруктами або маленькі витончені живі рослини в кашпо оригінального дизайну.

Стіни не варто перевантажувати прикрасами. Велика кількість декору серйозно «обважнює» інтер'єр і звужує простір. Оптимальний варіант - два або три невеликих предмета контрастною, але не кричущого забарвлення. Невелика хитрість: щоб «приглушити» яскравість зображення його поміщають на біле паспарту, яке відмінно «примирить» декор зі світлою кухонної стіною.

Дизайнери рекомендують вибирати аксесуари для невеликої кухні за принципом «блискуче і прозоре». Саме такі прикраси будуть виглядати найбільш виграшно і при цьому візуально збільшать простір.

Кожен квадратний сантиметр маленької кухні повинен бути використаний дуже грамотно. Правильно підібрані аксесуари, максимально точно розташовані центри активності і особливі дизайнерські прийоми візуального розширення простору допоможуть перетворити невелике приміщення в сучасну, практичну і функціональну кухню.

Похожие страницы: