Проводка в квартирі

Практично у всіх сучасних квартирах використовується проводка схованого типу. Їй віддають переваги і господарі приміщень і майстри, яким доводиться займатися монтажем і подальшим ремонтом електричних проводів. Але якщо вам найближчим часом має бути заміна кабелю в приміщенні, необхідно знати, що ви отримаєте, вибравши саме такий вид укладання електропроводки.

Купить распределительный щит Вы можете на сайте компании "Самторг Электро".
Переваги прихованої електропроводки:
Провід, приховані в стінах, під гіпсокартоном або натяжною стелею абсолютно не заважають дизайнеру втілювати будь-які ідеї. У той час як проводка відкритого типу сильно обмежує вибір стилю, до того ж, кожен провід необхідно візуально обігравати.
Провід надійно захищені від випадкового пошкодження. Це особливо важливо, коли в будинку є маленькі діти, тварини.
Ремонт і перепланування в будь-який час. Ви можете щороку переклеювати шпалери, пересувати меблі, фарбувати стіни і вас абсолютно не турбуватимуть дроти, що йдуть уздовж кожної стіни.

Недоліки прихованої проводки:
Складний монтаж. Прокладка кабелю в стіни займає багато часу, сил і засобів. Додатково необхідно враховувати, що це дуже брудні роботи і їх рекомендується проводити в порожній квартирі, під час капітального ремонту. Для прихованої електропроводки необхідний спеціальний інструмент і великий досвід виконання подібних робіт.
Будь-які зміни схеми електропроводки зажадають чергового ремонту, хоча б часткового.
Пошкодження в мережі складно виявити, що може привести до досить серйозних наслідків. Для усунення несправностей, часткової заміни проводки потрібно багато часу і сил.


З огляду на все перераховане вище, фахівці рекомендують регулярно перевіряти стан електропроводки в своїй квартирі, в разі, якщо використовуються алюмінієві дроти, як можна швидше замінити їх на більш надійні мідні. Алюмінієві дроти були встановлені у всіх будинках, побудованих в період з 30-х до 60-х років минулого століття. Додатково рекомендується встановити елементи захисту, такі як автоматичні вимикачі, УЗО, заземлення.

Якщо вам необхідно поміняти проводку в квартирі, не варто виконувати цю роботу самостійно. Краще звернутися до професійного електрику, який зможе правильно розрахувати довжину і перетин кабелю, визначити, де саме повинні розташовуватися ті чи інші елементи, забезпечить надійний захист всієї електромережі у вашій квартирі.

Електропроводка відкритого типу
У деяких квартирах також може бути виконаний монтаж електропроводки відкритого типу. Найчастіше це дизайнерське рішення, яке ідеально вписується в ретро-стиль. Для цього використовується спеціальний кабель в більш міцної оплетке. Доречно буде встановити розетки і вимикачі, що відповідають обраному дизайну.

Похожие страницы: