На якому поверсі купити квартиру? Всі плюси і мінуси нижніх і верхніх поверхів

Купівля квартири на правильній висоті - запорука комфортного життя, до того ж це істотно підвищує шанси при необхідності вигідно продати нерухомість. Дізнайтеся, які плюси і мінуси різних поверхів слід враховувати при пошуку житла.

Щоб заощадити час і гроші пропонуємо Вам новобудови Київської області вже з ремонтом від професіоналів.

Чи плануєте купити апартаменти в уже зданому або тільки будується багатоквартирному будинку? Тоді вам неодмінно доведеться вибирати поверх. Як зробити це так, щоб потім не пошкодувати про досконалої помилку? Читайте наші рекомендації, і ви зможете підібрати комфортне житло, яке буде радувати вас довгі роки.

верхні поверхи
До недоліків цього варіанту можна віднести:
Ризик, пов'язаний з різними стихійними лихами. Приміром, під час пожежі і обвалення буде просто неможливо швидко вибігти з будівлі. Хоча в наші дні допомога надається і з даху будинку, що злегка заспокоює любителів забратися на самий верх.
Необхідність користування електричними плитами. За будівельним нормативам не можна ставити газове обладнання вище 9 поверху. Але сучасні електричні плити не поступаються йому по економічності і функціональності.
Складнощі з системою водопостачання. Зазвичай вони існують в висотних будівлях радянських часів. При сильному навантаженню на мережу вода просто не може дістати до самого верху. У сучасних будівлях використовують високоякісне насосне обладнання, яке збільшує натиск і позбавляє вас від очікування гарного тиску в системі.
Непрацюючий ліфт. Щодня підніматися на самий верх протягом декількох місяців - задоволення вельми сумнівне. Хоча для молодих людей ця проблема може стати перевагою, адже вона дає можливість безкоштовно підтримувати чудову фізичну форму. А що робити людині літньому, який з великими труднощами піднімається навіть на кілька сходинок?
Протікання покрівлі може стати реальною проблемою. Особливо в старих будівлях, які ремонтуються досить повільно і до того ж неохоче. Так що позбавлятися від калюж після кожної зливи або снігопаду вам доведеться самотужки. У новому будинку над вами буде ще і технічне відділення, тому складності з протікання вирішуватися самі собою.

Проте цей варіант має чимало переваг:
Дивовижний краєвид з вікна. Багато покупців купують житло на самому верху лише через це і дуже рідко шкодують про зроблений вибір.
Благословенна тиша, відсутність нескінченного гулу машин і інших шумів, немає необхідності в звукоізоляції.
Відсутність комах, які не здатні подолати великі відстані. Вам не доведеться купувати репеленти для захисту від комарів і мух.
Краща захищеність від зловмисників, які не будуть навіть і намагатися пролізти в так високо розташовану квартиру.

Другий і третій поверхи
Їх часто вибирають люди похилого віку, а також ті, які через будь-яких захворювань просто не можуть підніматися вгору по сходах. Крім цього, на другі і треті поверхи не проникає вогкість, поганий запах з підвалів. Зловмисникам буде нелегко забиратися на висоту 9-10 метрів, так що можна сказати і про безпеку даного вибору, господарям не доведеться хвилюватися про збереження домашнього майна в свою відсутність.

Основний недолік цих варіантів - складності з переїздом, проблеми з підйомом меблів і побутової техніки, особливо коли ліфта в будинку немає. Також рідко купують їх люди, які розраховують на гарний вид з вікна.


Перший поверх
За статистикою його купують неохоче, причин тут декілька:
Великий ризик вандалізму і крадіжок, через що багато хто змушений встановлювати броньовані потужні двері, решітки на вікна, а також вживати заходів, щоб виключити проникнення злодіїв через балкон.
Необхідність більшого захисту від холодів, що пов'язано з тепловтратами через вхідні двері і прохолодними статями.
Нерідко виникає сирий запах з розташованого нижче підвалу, необхідна тепло- і гідроізоляції підлогового покриття.
Шум і гуркіт вхідних дверей в під'їзд. Але дана проблема в сучасних будинках легко вирішується - зазвичай квартири розташовують на деякій відстані і від ліфтової / сходового майданчика, і від входу.

Все це вирішується додатковим вкладенням коштів в обробку і монтаж системи безпеки від злодіїв. До безперечних плюсів можна віднести максимальну безпеку під час пожежі, землетрусі, інші стихійні лиха, так як власник такої квартири зможе першим покинути будинок. Крім цього, йому не потрібен ліфт, щоб добиратися до житла, так що такі квартири часто вибирають люди похилого.

Ще одна вагома перевага - можливість заощадити кошти в процесі покупки. Завдяки відносно низького попиту такі квартири можна купити майже на 15% дешевше, ніж інші, що дозволить витратити більше на обробку і меблі для нового житла.

З огляду на все це, можна зробити пару простих висновків. Купуючи житло в старому будинку - хрущовці або брежневка - краще вибрати 2, 3 або 4 поверх. Це дозволить уникнути мук з протіканням покрівлі, непрацюючим ліфтом, а також проблем з водопостачанням. Зазвичай в сучасних будівлях дані нюанси усунені, так що тут підійде і верхній поверх. Воду туди доставляють насосом з необхідним напором, а від протікає покрівлі захистить високотехнологічна гідроізоляція і технічне відділення під дахом. У всьому іншому ж краще орієнтуйтеся на свої переваги.

Похожие страницы: