Критерії вибору перетворювачів частоти

На що потрібно в першу чергу звертати увагу для того, щоб зробити оптимальний вибір? Відразу ж обмовимося, що в даному випадку вибір ми будемо розглядати, грунтуючись на технічних міркувань. Отже, слід вибрати кілька моделей, які б відповідали в першу чергу технічним вимогам, і тільки після цього з них вже вибрати ту, яка буде відповідати і іншим критеріям, наприклад, рівнем сервісу, термінами поставки, надійності, ціною, і т.п.

Купить преобразователь частоты на eltaltd.com.ua/catalog/schneider-converters Вы сможете по выгодной цене, специалисты помогут с выбором.

Спочатку потрібно відкинути ті серії перетворювачів, які явно не підходять з яких-небудь параметрами, наприклад, відсутні моделі необхідної потужності, моделі виконані у відкритому виконанні, яке призначене для вбудовування і т.д.

Відповідно до типу механізму слід визначитися і з методом управління. Спосіб управління може бути скалярним або векторним. Основна частина перетворювачів частоти, які представлені на сучасному ринку, реалізують на практиці той чи інший метод векторного управління двигуном (векторні змінні двигуна управляються роздільно). У разі необхідності дані перетворювачі можуть також працювати і в скалярному режимі, який є більш простим (відношення вихідної напруги до частоти підтримується незмінним). Такого режиму роботи цілком вистачить для якихось не дуже складних приводів, наприклад, конвеєрів, насосів, транспортерів, вентиляторів і т.д. Зате великою перевагою скалярного способу управління є можливість управління більш потужними двигунами, використовуючи ті ж силові елементи.

Слід сказати, що на сучасному ринку майже не залишилося таких перетворювачів, які б не мали векторного управління, відповідно, дуже великого значення наявності «не вимагає» векторного управління надавати не слід, в будь-якому випадку його можна буде просто-напросто відключити.

Мощностной ряд

Якщо необхідне число перетворювачів вже визначено, то було б добре, якби в ряду були підібрані моделі для всіх необхідних потужностей. В такому випадку буде простіше забезпечити уніфікацію в найширшому значенні цього слова - від опціонних компонентів і запасних частин до спрощення роботи персоналу з обслуговування. У ситуації, коли процес переходу на регульований привід не має видимих обмежень, тоді краще вибрати ряд з найбільш широким інтервалом потужностей. Це пов'язано з тими ж міркуваннями, які вже були описані вище.

Діапазон вхідної напруги

Ця характеристика визначає рівень напруги в мережі при якому працездатність перетворювача зберігається. Слід дізнатися, яке саме напруга може виникнути в мережі живлення. Тут слід уточнити, що мова йде саме про те напрузі, яке може бути, а не про те, яке повинно бути. Потрібно вибирати прилад так, щоб перетворювач зміг пережити цю напругу. При цьому треба пам'ятати, що наслідком зниженого напруги буде просто зупинка (а у досить хороших моделей взагалі тільки пропорційне зниження швидкості), а ось підвищення рівня напруги вище допустимого може привести до непрацездатності приладу в цілому.

Діапазон зміни частоти

При застосуванні двигунів з високими номінальними частотами 200 ... 1000 Гц важливо знати верхню межу діапазону. Як правило, до таких приладів відносяться механізми з дуже високими швидкостями, наприклад, шліфувальні машини, центрифуги і т.д. Потрібно переконатися, що перетворювач видає на виході саме ту частоту, на яку розраховані механізм і двигун. Нижньою межею визначається інтервал регулювання швидкості. У разі, якщо великий діапазон (більше 1:10) не потрібно, то можна і зовсім ігнорувати це. Якщо такий діапазон потрібно, тоді навіть той нижня межа заявленого діапазону 0 Гц не зможе стовідсотково гарантувати стійку роботу. У такій ситуації питання регулювання частоти потрібно з'ясовувати з виробником особливо. До речі кажучи, в цьому випадку, як правило, потрібно векторний спосіб управління.

Число керуючих входів

Дискретні входи потрібні для введення різноманітних команд, наприклад, вибір фіксованій швидкості, пуск, реверс, стоп, зміна завдання, аварійна зупинка і т.д. Входи, як правило, програмуються самим користувачем. Аналогові входи потрібні для зворотного зв'язку і введення сигналів завдання (як правило 0-10 В або 4-20 мА). Цифрові входи використовуються для введення сигналів високої частоти від датчиків швидкості і положення, які носять назву енкодерів. Велике число входів потрібно тоді, коли розробник планує побудову досить складної системи управління, в якій буде присутній безліч керуючих сигналів. Але, на жаль, заздалегідь однозначно стверджувати, вистачить чи не вистачить входів досить складно, тому, чим більшим числом входів має модель, тим краще, але і повністю відмовлятися від придивилася моделі через маленького числа входів не потрібно.

Число вихідних сигналів

Дискретні виходи теж застосовуються для побудови досить складних систем, наприклад, насосних станцій, а також для виведення сигналів про різноманітні події. Аналогові ж виходи потрібні для здійснення живлення пристроїв відображення і знову-таки для побудови систем автоматизованого управління. Ми можемо сказати, що рекомендації по вибору за цим критерієм аналогічні входу.

Спосіб управління

Мова в даній ситуації піде про оперативному управлінні. Іншими словами про те, як буде проводитися управління приводом в режимі роботи. Управління може виконуватися через входи управління з виносного або вбудованого пульта або ж по шині послідовної зв'язку (від контролера або комп'ютера). Крім цього досить часто допускається перемикається або комбіноване управління. Так що вибір того, чим користуватися залишається за споживачами.

Похожие страницы: