Фасадне скління будівель и фасадное остекление

Ідея фасадного скління з'явилася в архітектурі ще на початку минулого століття. Щоб зробити фасад будівлі привабливим, потрібно об'єднати скло і корпус будівлі в єдину поверхню.

Компания Изолюкс предлагает на своем сайте http://www.izolux.ru/product/fasadnoe-osteklenie качественное фасадное остекление из надежных материалов.

Архітектори часто використовують цей елемент при створенні проектів не тільки громадських будівель, але і в проектах приватних будинків і котеджів, в багатоповерховому і малоповерховому будівництві.

Фасадне скління не тільки надає привабливий вигляд будівлі, але і забезпечує комфортні умови для перебування в ньому. Скляний фасад повинен зберігати тепло, створювати відмінний рівень звукоізоляції, захищати від несприятливих природних впливів. Прозорий фасад повинен бути міцним і забезпечувати довговічність будівлі. Його важливими властивостями є гідро- і пароізоляція, вентиляція на стиках елементів конструкції.

В даний час фасадне скління здійснюється за такими технологіями:
Холодний фасад. В цьому випадку панелі зі скла - зовнішній шар фасаду. Теплоізолятор - повітряний зазор між стіною будівлі і цим шаром.
Витяжної фасад - на відстані 15-20 см від склопакета встановлюється скло. У повітряний зазор відводиться повітря з приміщення і нагрівається надходить з вулиці свіже повітря.
Структурне скління. Ця технологія передбачає участь в конструкції фасаду скла, кераміки і металу. Всі ці матеріали створюють єдину скляну поверхню. При цьому застосовуються спеціальні силіконові герметики.

Дуже важливо для фасадного скління правильно вибрати скло. Воно повинно відповідати наступним властивостям: теплоізоляція, звукоізоляція, захист від сонця. Важливими властивостями скла є його безпеку і естетичність.

Які ж види стекол відповідають цим характеристикам?
Теплоізоляційні властивості скла
Товщина скла не впливає на його теплозахисні властивості. Теплоізолятором в склопакеті є повітря між його стеклами. У цьому проміжку відбувається конвенція повітря. Це коли тепле повітря з приміщення, потрапляючи в простір між склом, піднімається в його верхню частину, а холодне повітря з вулиці - в нижню. Щоб забезпечити оптимальний рівень теплоізоляції, відстань між стеклами склопакета не повинно перевищувати 16 мм. Інакше рівень конвенції збільшується, а теплоізоляційні характеристики склопакета погіршуються.

Для кращого збереження тепла випускаються енергозберігаючі скла з твердим або м'яким покриттям. Це так звані К-скла і I- скла.

К-скло, завдяки металооксидних покриттю, дуже міцне. Шар покриття наноситься на гаряче скло. В результаті воно спікається зі склом, і шар стає твердим. Склопакети встановлюються К-склом всередину приміщення, а скло з покриттям в склопакеті - в сторону повітряного проміжку.

Завдяки покриттю К-скло прекрасно пропускає сонячне тепло в приміщення і не пропускає тепло від нагрівальних приладів назовні, тобто на вулицю.

К-скло збільшує теплоізоляцію, тим самим зменшуючи витрати на опалення. Шар на поверхні К-скла прозорий. Завдяки цьому воно не відрізняється від звичайного скла і не відображається на світлопроникності.


I-скло має найтонший шар на основі оксидів металів. Хімічні елементи напилюється на поверхню скла. При цьому використовується високовакуумних обладнання. Застосування склопакетів з I-склом значно знижує енерговитрати і краще зберігає тепло в будинку.

У порівнянні з К-склом м'який шар I-скла має незначний коефіцієнтом теплоізлучательних властивостей і кращими світлопропускаючих якостями.

Ціни на порівнювані склопакети при масовому виробництві відрізняються мало.

Для захисту від сонячної світлової та теплової енергії застосовуються тоновані і рефлективні, тобто відображають скла з дзеркальним покриттям. Частіше за інших в архітектурних проектах використовуються стекла з дзеркальним покриттям.

Звукоізоляція скління залежить від:
розміру;
кількості;
товщини стекол в склопакеті.

Проникнення шумів в приміщення знижується шляхом збільшення повітряного зазору між стеклами і зниженні звукопроникності стиків.

Кращого результату для підвищення звукоізоляції домагаються застосуванням склопакетів, в яких простір між склом заповнений газом. Також застосовуються склопакети з ламінованим склом, поверхня яких покрита шумознижуючими плівкою.

Похожие страницы: