Ергономіка на сучасній кухні

Ергономіка кухонного простору важлива нітрохи не менше зовнішнього вигляду. Це не тільки зручне розташування техніки та меблів на кухні, але і безпеку під час роботи на ній.

Прекрасным выбором будет плитка для кухни каталог Вы сможете просмотреть на сайте магазина и оформить заказ.

Ознайомившись з декількома основними правилами, організувати зручне і безпечне кухонний простір буде зовсім не складно.

Багатьом знайоме поняття «робочий трикутник». Так образно називається ділянку кухні, який найбільш активно використовується під час роботи на ній. У цій зоні знаходяться основні предмети кухонного інтер'єру - мийка, плита і холодильник. Ідеальна розстановка для «робочого трикутника» - це розташування раковини і холодильника в кутах кухні і розташування плити недалеко від обіднього столу. Мабуть, винятком є розташування холодильника при лінійної плануванні, коли його планують встановлювати на протилежному боці кімнати.

Важливо дотримуватися правил ергономіки з урахуванням фізіології людини. Адже при роботі в незручному становищі можуть з'являтися хворобливі відчуття. Висота робочого місця повинна співвідноситься із зростанням людини. Сьогодні пропонується великий вибір кухонних меблів висотою до 105 см. Низькі стільниці рекомендується використовувати людям, які вважають за краще працювати сидячи.

Габарити кухонних меблів повинні відповідати смаку господаря і господині, їх зростання, бути зручними для зберігання начиння. Завантажувати ергономічну кухню безліччю громіздких шаф не слід, так як вона буде виглядати менше, а атмосфера буде здаватися напруженою.


По висоті у кухонних меблів можна виділити кілька зон:

Найнижча зона розташована на рівні до 40 см від поверхні підлоги. Вона не дуже зручна, тому її краще використовувати для зберігання предметів, які використовуються рідко.
Низька зона розташована на висоті 40-75 см. Вона підходить для зберігання великої посуду, а також побутової техніки невеликих розмірів.
Висота 75-190 см - це середня зона. Вона добре проглядається і відмінно підходить для зберігання посуду, столових приладів і продуктів.
Висока зона розташовується на висоті від 190 см. При необхідності цей простір підійде для зберігання будь-яких легких предметів.

Обідня частина кухонної кімнати повинна бути відділена від робочої. Акуратна обідня зона невеликих розмірів буде виглядати приємніше і створить найбільш комфортні умови для посиденьок сім'єю і прийому їжі.

З метою безпеки меблі для кухні і підвісні шафи в тому числі повинні бути розташовані з урахуванням зростання людини. Так, відстань від стільниці до підвісного шафи при середньому зростанні людини повинно бути 45 см, можливо і більше. Плита не повинна знаходиться поруч з проходом, щоб ніхто не міг випадково зачепити і впустити гарячий посуд. Мийка і плита повинні розташовуватися на відстані більше 40 см один від одного, щоб вода не потрапляла на вогонь або варильну поверхню. Також плита повинна знаходитися щонайменше в 45 см від вікна, щоб виключити ризик загоряння фіранок або згасання вогню від вітру (якщо плита газова).

При створенні інтер'єру кухні потрібно орієнтуватися на свої потреби та побажання. Тільки в цьому випадку кухня вийде затишній, а присутність і робота на ній завжди будуть приємними.

Похожие страницы: