​Банька з натурального дерева

Будівництво дерев'яної лазні не так просто і має свої нюанси. Для лазні важливо отримання в достатній кількості водяної пари, що є важливою частиною корисної для здоров'я банної процедури. У парильні повинна підтримуватися постійно висока температура.

Дівчина в бані

Лазні зі зрубу або оциліндрованих колод:

Для будівництва зрубів бань використовуються найчастіше хвойні породи дерева. Сенс цього полягає в тому, що містяться в них смоли є ефективними антисептиками. Однак для підвищення корисного ефекту хвойний зруб зсередини слід обшивати вагонкою з липи. У цьому випадку буде особливо корисно і приємно попаритися в лазні зі зрубу, всередині якої створюється цілюща атмосфера, що поєднує хвойний аромат з квітковим запахом липи.

Вы можете приобрести оригинальные запчасти для liebherr по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

На заміських ділянках все частіше можна побачити лазні з оциліндрованої зрубу, який є вдосконаленою версією класичного зрубу. При зведенні лазні зі зрубу слід не забувати для наступні моменти:

- зруби потребують ретельної закладенні всіх швів і щілин, щоб там було жарко і взимку;

- банна технологія може бути різною (фінська, російська, турецька), вона залежить від встановленої в лазні печі;

- є моделі печей, що дозволяють чергувати різновиди банних процедур;

- дерев'яні матеріали біля печі повинні піддаватися просочення вогнетривкими складами з метою пожежної безпеки.

Баня з дерева

Парилка лазні:

Ядром лазні є парилка, а її серцем - кам'янка. Парилка повинна зберігати високу температуру, забезпечувати рівномірний обігрів миються людей і роботу віником. Двері з неї повинна відкриватися в передбанник, щоб одяг не намокала. Для зменшення витоку тепла використовується двері з низькою притолокой, але високим порогом. З тієї ж причини витяжний отвір вентиляції в парному відділені має знаходитися не біля стелі, а приблизно на метр нижче. Полиці в парильні потрібно розташовувати так по відношенню до гирла печі, щоб вилітає звідти пар не міг обпалити ні підданих, ні лежачого на полиці людини. У російській лазні стеля робиться вище, ніж у фінській, це дає можливість зробити полки більш просторими.

Щоб опалення лазні та підігріву води придумані різні конструкції печей, але все популярнішим традиційні печі-кам'янки, в яких теплову енергію накопичують гранітні булижники, що нагріваються продуктами згоряння палива. При цьому одночасно нагрівається і котел з водою. За рахунок пічки відбувається і обігрів всіх відділень лазні: парної, мийної і передбанника.

Похожие страницы: