Шпалери на стелю: плюси, мінуси і нюанси

На тлі моди на скандинавський мінімалізм стелю довгий час тримав за собою статус нейтральної території в інтер'єрі. Сьогодні, коли в тренді індивідуалізація простору, він все частіше стає полем для дизайнерських експериментів. Складносурядні багатоярусні конструкції з гіпсокартону залишилися в минулому, зате обклеювання стелі шпалерами знову актуальна.

Купить бытовую технику на сайте https://www.new-technika.com.ua/ вы можете в любое удобное для вас время.

Декоративна сила

Так робили ще в радянських квартирах, тепер так роблять в дизайнерських інтер'єрах. Якщо в першому випадку любов до шпалер на стелі пояснювалася швидше доступністю рішення, тепер воно стає дизайнерським інструментом, за допомогою якого можна додати приміщенню додатковий декоративний шар і візуальний обсяг, створити цікаві оптичні ефекти і зонувати простір.

Потрібно розуміти, що шпалери з активним малюнком перетворюють стелю в головного героя кімнати. Він повинен стати домінуючим елементом оздоблення, тоді як стіни і підлога - залишитися нейтральними.

Якщо для малюнка на стелі ваш інтер'єр ще не дозрів, можна підібрати стельові шпалери під фарбування. Теплі світлі тони зігріють інтер'єр, прохолодні нагадають про небо, яскраві і темні відтінки гарантують драматичний ефект. Не обов'язково «заливати» весь стелю кольором, можна виділити тільки одну акцентну частина, наприклад над функціональною зоною.

Покриття з глянцевим і металевим блиском будуть добре відбивати світло і допоможуть трохи підняти стелю візуально.

Обережніше з малюнком

Не всякий принт буде комфортно відчуватися над головою. У кімнаті з середньостатистичною висотою стель краще уникати строкатих активних дрібних малюнків, віддаючи переваги більшим принтам і світлим тонам, завдяки яким стеля не буде тиснути на голову.

«Одягати» стіни і стеля в ідентичні шпалери з малюнком - рішення ризиковане і потенційно невдале. Але це може спрацювати, якщо у дизайнера є бажання добитися камерного ефекту кімнати-шкатулки - цікавий прийом для невеликих приміщень, призначених для усамітнення, але точно не для вітальні. У просторих кімнатах шпалерне полотно може «перетікати» зі стелі на одну акцентну стіну - не більше.

Які шпалери клеїти на стелю

Обклеювання стелі шпалерами вимагає ретельної підготовки поверхні і правильного клею, який забезпечить хороше зчеплення. Полотно краще вибирати легке, але від тонких паперових шпалер варто відмовитися. У них є сильні сторони: легкість, екологічність, повітропроникність і здатність не затримувати вологу. Але примхливість і недовговічність таких покриттів повністю перекреслює плюси. Вони не витримують усадки, швидко розмокають, швидко вигоряють, одним словом: не підходять.

Стелі потрібні дуплексні полотна з декоративним шаром. Відповідні кандидати: вінілові і акрилові шпалери на паперовій основі або паперові шпалери на флізеліновій основі. Нерівності і вади добре приховають бамбукові рельєфні шпалери і полотна з спіненого вінілу. А ще вініл хороший тим, що тягнеться - важлива якість для нерівного стелі.

Ідеальний варіант під фарбування - двошарові бамбукові шпалери. Таку поверхню можна перефарбовувати кілька разів, не ризикуючи її пошкодити. До речі, у забарвлених шпалер є один важливий плюс: під фарбою непомітні шви.

Похожие страницы: