Правильний вибір перетворювача частоти

Правильний вибір перетворювача частоти дозволить скоротити поточні виробничі витрати і, одночасно, підвищити продуктивність технологічного устаткування.

Переваги використання частотних перетворювачів

економічне споживання енергоресурсів;

мінімальні витрати на технічне обслуговування при дотриманні вимог, встановлених виробником;

підвищення якості оперативного управління діючими потужностями;

постійний контроль за важливими технологічними процесами;

збільшення експлуатаційного ресурсу електроприводів і іншої складної техніки, в середньому, на 35%.

критерії вибору

На жаль, чіткого переліку критеріїв, що дозволяють вибрати перетворювач частоти, не існує. Це пояснюється специфікою різних типів промислового обладнання. Для кожної одиниці техніки, експлуатованої на заводах, фабриках, підприємствах малого бізнесу, діють свої умови і обмеження. Тому вибір технічних параметрів перетворювача частоти в кожному випадку індивідуальний.

Вы можете приобрести качественный преобразователь частоты по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Ключовий критерій - тип виконавчого механізму. Зорієнтуватися в інших параметрах допоможуть універсальні рекомендації, наведені нижче.

потужність

Найважливішим параметром електроприводу є його потужність. Саме тому перед тим, як вибрати частотний перетворювач для електродвигуна, слід визначитися з навантажувальною здатністю обладнання. Показники потужності ПЧ повинні відповідати значенням номінальної потужності двигуна. При цьому навантаження на валу не повинна піддаватися динамічних змін. Іншими словами, Частотники підбирається, виходячи з таких параметрів:

максимального значення струму, споживаного електроприводом від Частотники;

перевантажувальної здатності перетворювача;

планованого типу навантаження;

рівня, тривалості та частоти появи перевантажень.

напругу живлення

Не менш важливим є і такий показник, як напругу живлення. Як правило, обладнання живиться від трифазної промислової електромережі напругою 380 В. Також зустрічаються приводи, адаптовані для роботи від однофазної мережі 220/240 В.

Крім того, на даний момент в каталогах виробників є модернізовані серії приводів, призначені для експлуатації в високовольтних мережах. Потужність такого обладнання вимірюється в мегаватах.

діапазон регулювання

У разі, коли показники швидкості обертання електродвигуна не опускаються нижче 10% від номіналу, підбір перетворювача частоти не передбачає дотримання будь-яких спеціальних умов. Однак в ситуації, що вимагає подальшого зниження швидкості при дотриманні номінального крутного моменту на валу, важливо переконатися в тому, що ПЧ зможе забезпечити роботу на частотах, наближених до нуля.

режим гальмування

Інерційний гальмування за своїми характеристиками схоже з відключенням електродвигуна від мережі живлення. Обидва процеси можуть зайняти чимало часу, але, правильно підібравши перетворювач частоти і опції до нього, можна виконати останов або гальмування двигуна з переходом на більш низьку швидкість за короткий проміжок часу.

Способи управління електродвигуном

Ряд механізмів передбачають експлуатацію з керуванням від задає сигналу за умови плавного зміни оборотів електричного двигуна. Іноді необхідна робота на фіксованих швидкостях. Обидва цих моменту передбачають управління як з пульта управління перетворювача частоти, так і з застосуванням клем ланцюгів управління ПЧ, кнопок, потенціометрів, перемикачів, пристроїв автоматики.

Всі перераховані вище аспекти вибору Частотники не є вичерпними. При підборі також важливо враховувати наявність функції індикації параметрів, повноту захисних функцій, особливості монтажу і установки ПЧ, можливість автоматичної настройки, умови використання пристрою, наявність різних інтерфейсів зв'язку.

Похожие страницы: