Захист від Блискавки


Захист від Блискавки - принципи грозозахисту електричних ліній і сеті.Для електричних ліній робочою напругою 220кВ і більше, які зазвичай споруджуються на залізобетонних або металевих опорах, головним засобом захисту від блискавок є троси. Вони розташовуються над електричними Струмонесучі фазними проводами лінії. Вспомогалі засобом захисту електропостачальних ліній на 220кВ і більше є застосування систем АПВ (автоматичне повторне включення).

Електричні лінії напругою 35кВ на металевих опорах захищаються від потрапляння блискавок тросами тільки в особливих випадках. Електричні лінії напругою 35кВ на дерев'яних опорах мають більш високу захищеністю і надійність грозозахисту. Високовольтні лінії електропередач напругою 320кВ не додавати до тросової захистом. Захист від блискавок на таких лініях здійснюється за допомогою спеціального дугогасного реактора або «АПВ» і ізольованою нейтралі.Грозозахист електрифікованої контактної мережі залізниці містить ряд деяких особливостей в порівнянні зі звичайними лініями електропередачі. Прямі попадання блискавки в контактну електромережу в усіх випадках веде до електричного перекриття ізоляції.


Захисні електричні розрядники дають можливість значно обмежити поширення максимальних амплітуд напружень вздовж електрифікованої контактної мережі, тим самим надійно запобігають виникненню електричної дуги на діелектричних ізоляторах в місці безпосереднього удару блискавки. Врахуйте, що після електричного пробою захисних розрядників джерела електроживлення робочої напруги через ці розрядники виявляються замкнутими на землю. Максимальні значення електричного перенапруги виникають всередині самої ділянки між електрично перекритими опорами, а поза зоною цієї, яка обмежена захисними разрядниками, рівень електричного перенапруження обмежений ступенем напруги номінального значення спрацьовування самого розрядника.

Похожие страницы: