Заміна старої стяжки при ремонті квартир

Часто після демонтажу старого покриття підлоги в очі кидається незадовільний стан стяжки під ним: присутні западини, горби, тріщини. Масове будівництво багатоквартирних будинків зазвичай не ставить перед собою завдань заливати якісні і рівні підлоги - все впирається в економію матеріалів і швидкість роботи. Тому й відбувається вимушена заміна старої стяжки (з урахуванням сучасних вимог і стандартів).

Профессиональный ремонт в новостройка Вы можете заказать Только тут на нашем сайте.

Як правило, стара стяжка демонтується без особливих проблем - фрагменти потрісканій статі витягуються легко і швидко. Далі необхідний монтаж гідроізоляції - щоб випадково не затопити сусідів знизу і запобігти прискорене вбирання води з розчину. Якщо планується установка «теплої підлоги» або просто потрібно збільшити висоту рівня підлоги, використовуються листи пінопласту високої щільності. Під них обов'язково засипається подушка з піску, який ретельно розрівнюється, зволожується і акуратно трамбуется. При бажанні перед засипанням піщаної подушки можна розстелити рулони ізолятора шуму, які одночасно зіграють роль гідроізоляції.

Верхня межа нової стяжки визначається з використанням міток водяного рівня з прив'язкою до вже існуючих покриттях і з урахуванням висоти майбутнього фінішного покриття (ламінатний підлогу, паркетна дошка, керамічна плитка та інше). На цій висоті в одній площині на відстані приблизно 1 м одна від одної встановлюються металеві маяки, за якими і буде заливатися нова стяжка. Тепер можна розрахувати приблизний обсяг розчину, необхідного для заливки. Компоненти краще заготовити з невеликим запасом.


Після установки маяків можна розкласти між ними металеву армуючої сітки (особливо, якщо шар товстий) і приступати безпосередньо до заливання. Необхідні інструменти - правило довжиною 1 м 20 см, кельма, бетономішалка або ручний міксер, лопати, відра. Для однієї людини процес роботи досить трудомісткий, тому краще працювати удвох. Для заливки стяжки можна використовувати класичний цементно-піщаний розчин з пластифікатором або готову суху суміш, фасовану в мішки по 25 кг. У першому випадку використовується пропорція 3 частини піску до 1 частини цементу (розчин марки 200), у другому - діємо відповідно до рекомендацій виробника. Допускається часткова заміна піску відсівом найдрібнішої фракції. Суміш не повинна бути занадто рідкою або занадто густий - можлива підвищена усадка розчину або труднощі з його обробкою. Крім того, важливо постійно замішувати однорідну масу з однакової кількості всіх складових.

Заміси розчину краще розраховувати так, щоб заливка одного прольоту між маяками проходила з мінімальними паузами для кращого зчеплення моноліту. В ідеалі заливка стяжки в одному приміщенні повинна проводитися за один день. У міру заливки після викладання розчину поперечними зворотно-поступальними рухами правила по маяках стягуються його надлишки. Пропуски заповнюються свіжим розчином і згладжуються, відходи прибираються кельмою. Після схоплювання нової стяжки (через 24-48 годин) з неї витягуються маяки, нерівності здирають правилом, порожнини затираються розчином за допомогою спеціальної терки. У процесі висихання розчину рекомендується протягом перших днів кілька разів поливати поверхню водою.

Похожие страницы: