Клеєний брус: опис і область застосування матеріалу

Одним з найбільш важливих початкових етапів будівництва будинку є добірка матеріалів. Багато цінителів дерев'яних будматеріалів віддають перевагу клеєного бруса, який виготовляється за технологією, розробленою в Фінляндії, тому матеріал часто називають «фінським».

Купить пилы дисковые по дереву Вы сможете у нас, профессионалы нашего магазина проконсультируют вас и помогут сделать выбор.

Що це таке

Багато хто скептично сприймають слово «клеєний», вважаючи, що брус недостатньо міцний. Насправді це не так, і по надійності і міцності його можна порівняти з колод зрубом, а по деяким іншим характеристикам він навіть краще.

Для виготовлення пиломатеріалу застосовуються дошки хвойних порід, найчастіше сосна і модрина. Можлива комбінація різних типів деревини, наприклад, кедр (для зовнішнього шару) з сосною (для внутрішнього). Але, так як ці матеріали різні за своєю щільності, для відповідальних конструкцій будинку краще комбінований клеєний брус не застосовувати.

Клей, який використовується для отримання однорідних елементів, являє собою суміш, несхожу на звичну для нас клейку масу. Завдавши склад на поверхню дощок, їх здавлюють між собою до виникнення дифузії, коли одна площина ніби вростає в іншу. При цьому сам клей в швах практично непомітний. Таким чином виходить цілісний клеєний елемент високої міцності. Можна замовити виготовлення бруса за певними розмірами або купити готовий.

Де використовується

Основна сфера застосування матеріалу - будівництво будинків. При цьому споруди зводяться дуже швидко, оскільки практично позбавлені усадки, крім того, деревина не згинається і не скручується. Широкий асортимент клеєного бруса представлений на сайті виробника, де можна вибрати вироби різних типорозмірів. Матеріал виготовляється з сибірської модрини, тому крім високих міцності і надійності, не боїться різких температурних перепадів, стійко витримує велика кількість вологи і атак комах-шкідників.

Завдяки своїм унікальним властивостям пиломатеріал знайшов широке застосування при зведенні прольотів, склепінь споруд різних видів, будівництві мансард, аквапарків і критих басейнів, швидкомонтованих мостів.

Залежно від конструктивного виконання клеєний брус може застосовуватися для виготовлення окремих конструкцій (перекриттів, балок, віконних рам, гнутих арок і опор) і зведення стін (традиційний і утеплений).

Від стандартного пиломатеріал з утеплювачем відрізняється тим, що має теплоізоляційний шар або спеціальні виїмки для його укладання. Будівництво жител з профільованого бруса економічно вигідна, так як забезпечує рішення відразу двох завдань - не виконувати обробку і забезпечити при цьому відмінну теплоізоляцію будинку.

До стінових можна також відносити такі гнуті вироби, за допомогою яких вдається втілити в життя найсміливіші фантазії дизайнера: перила сходів хитромудрої форми, споруди з округлими обрисами і елегантними Екер, даху без стиків, всілякі веранди, альтанки і мости для заміських ділянок.

Опис виробництва

Технологія виготовлення клеєного бруса складається з декількох етапів, завдяки чому вдається істотно підвищити його характеристики. Спочатку здійснюється сушка, що дозволяє зменшити концентрацію вологи до 10%. Після цього виконується сортування елементів на дефекти, під якими мається на увазі наявність сучків, гниль та інші недоліки. Відібрані дошки надходять на склеювання, яке відбувається під дією потужного преса.

Щоб отримати брус різних типорозмірів, використовуються дошки різної ширини. За найсучаснішими технологіями можна отримувати елементи довжиною до дванадцяти метрів. Роз'єднати такий елемент не представляється можливим.

Гідності й недоліки

якісний брусДо недоліків клеєного бруса можна віднести відносно високу ціну в порівнянні з іншими пиломатеріалами. Крім цього, будь-яке порушення технології або застосування неякісного клею може привести до розшарування і втрати тих чи інших властивостей.

Переваг у клеєного бруса в рази більше, і одним з найважливіших є екологічність. Клей, що застосовується для виготовлення пиломатеріалу, абсолютно нешкідливий для людини, а деревина здатна регулювати рівень вологості усередині приміщень, не допускаючи тим самим поширення грибків і бактерій. Крім того, дерево забезпечує фільтрацію повітря, що особливо добре для алергіків.

При використанні профільованого бруса внутрішнє облицювання можна взагалі не робити. Досить обробити стіни лаком, і приміщення буде виглядати стильно і затишно. Клеєний брус має дуже високу теплоізоляцію, перевершуючи за цими параметрами бетон і цегла. Завдяки тому, що матеріал отримано пресуванням, він має високу пожежну безпеку, тому загоряння відбувається довго.

Похожие страницы: