Як завадити шахраям зняти кошти з картки

Зловмисники можуть отримати вашу карту і дані різними способами. Починаючи від простої крадіжки, підглянутого ПІН-коду або заклеєному отвори для видачі купюр, - і закінчуючи хитромудрими пристосуваннями, встановленими на банкоматах для зчитування даних.

Электромагнитный детектор для смартфонов на ОС Android вы можете купить тут на сайте по выгодной цене.

В останньому випадку шахраям необов'язково стояти поруч з вами в черзі або проводити махінації з банкоматом. Прогрес, навіть в разі недобрих справ, на місці не стоїть.

Гаряча лінія

Уже не один рік фіксуються випадки шахрайства по телефону. Концепція зрозуміла: зловмисники зв'язуються з майбутніми жертвами під виглядом співробітників банків і під різними приводами намагаються вивідати необхідні їм дані.

Схеми бувають різні: хтось розповідає про «помилково» оформленому кредиті, хтось намагається скасувати «помилково» виконаний на карту жертви переклад, а хтось пропонує усунути проблему з несподівано списаними грошима. Є більш зухвалі приводи. Наприклад, тривожна історія про зловмисників, які намагаються щось провернути з картою і зупинити яких може тільки співробітник банку, попередньо отримавши ваші дані.

Шахраї по телефону підсилюють довіру інструментами: використовують професійну термінологію, називають певні цифри з номера карти або згадують останню дію з нею пов'язане. При цьому говорять швидко, намагаються заплутати і задавити співрозмовника, щоб той якомога швидше передав необхідну інформацію.

Ловись, рибко

Інший популярний спосіб шахрайства - так званий фішинг . Це вид інтернет-шахрайства, при якому зловмисники отримують доступ до логінів і паролів користувача.

Фішинг приймає різні форми. Наприклад, жертва виставляє на продаж який-небудь товар за допомогою інтернет-майданчики і відразу ж отримує запит від зацікавленого «покупця». Далі шахрай під приводом перерахування застави дізнається дані карти, а інше вже справа техніки.

Також на поштову скриньку може прийти лист від банку, в якому розповідається про технічні неполадки карти. Виправити це легко - досить перейти по посиланню на сайт і вказати дані. Причому нерідко зловмисники відтворюють практично ідеальну копію офіційного сайту банку, за винятком зайвої літери в адресному рядку .

вірусна розсилка

Схема СМС-розсилок перевершила попередній спосіб, адже вона не передбачає введення даних. Виглядає приблизно так: на телефон жертви приходить СМС від служби судових приставів «про накладення арешту на майно». Власник картки відкриває повідомлення - і з рахунку, прив'язаного до мобільного банку, списуються кошти.

Також власник картки може отримати СМС про неправдиве переказ грошей: приходить повідомлення про несподіване «нарахуванні суми», далі дзвонить незнайомий чоловік і дуже просить повернути помилково відправлену суму. Деякі користувачі не перевіряють рахунок і поспішають повернути гроші.

Похожие страницы: