​Як захистити фундамент будинку?

Фундамент є найбільш вразливою частиною будинку, головну небезпеку якому становить вода. Тому якісна гідро- і теплоізоляція мають велике значення.

У проекті будинку міститься загальна інформація про фундамент будинку і його складових, оскільки проектувальник враховує стандартний грунт і водні умови ділянки. Тому перед укладенням індивідуального проекту архітектор повинен отримати максимальну інформацію про результати геодезичних інженерних вишукувань. Проект будинку містить креслення і вказівку способу реалізації гідро- і теплоізоляції стін і додаткову пояснювальну записку. Крім переліку необхідних матеріалів в ній міститься інформація щодо структурних елементів.

Гідроізоляція запобігає процес вбирання стінами води. Це процес називається капілярний підсос. Рідина всмоктується капілярами пористих матеріалів, що призводить їх до корозії. Гідроізоляція захищає поглиблені стіни підвалу від грунтових вод. Теплоізоляція перешкоджає витоку тепла з будинок в грунт. Утеплювач кладеться на вертикальні поверхні фундаменту. Різновиди матеріалів і способів кріплення багато:

- легка гідроізоляція виконується з бітумної маски або мінеральної гідроізольований суміші, яка захищає конструкцію від природної вологи грунту;

Вы можете заказать ремонт квартиры с нуля в новостройке по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

- середня гідроізоляція виконується з двох шарів руберойду, бітумної маски, водонепроникною мінеральної маси або полімерної мембрани. Це забезпечує захист будівлі від атмосферних вод;

- важка гідроізоляція захищає будівлю від напору ґрунтових вод. Тому вона повинна бути не тільки герметичній, але і високоміцної. Армоване покриття з синтетичних смол відповідає цим вимоги.

Гідроізоляція захищає будинок від вологи, яка сприяє розвитку цвілі з грибка, розтріскування штукатурки в результаті замерзання рідини в порах. Готовий проект орієнтований на сприятливі умови і не враховує особливостей грунту конкретної місцевості. Тому інженерно-геологічні коригування так важливі. Геолога потрібно запросити до замовлення проекту. Він визначить тип ґрунту і водні умови. Результати досліджень допоможуть планувальникам вибрати оптимальний варіант гідроізоляції.

Вид гідроізоляції залежить від типу грунту. Якщо будинок стоїть на водонепроникному грунті, де рівень рідини знаходиться на 1 метр нижче рівня закладеного фундаменту, то можна виконати легку гідроізоляцію. У грунті з глиною використовується середня протівоводная гідроізоляція. Важкий вид використовується, якщо рівень грунтових вод періодично піднімається. Для утеплювача використовується пенолістірол або екструдований пенолістірол. Руберойд і пінополіуретан теж підійдуть. При замовленні проекту всі матеріали обговорюють з архітектором. Але при покупці готового плану в проект можна внести відповідні коригування. Адаптація викличе додаткові витрати.

Похожие страницы: