​Як вибрати палаючу путівку і не прогоріти

Коли хочеться у відпустку, а грошей в обріз, врятує палаюча путівка. Головне - в поспіху і ейфорії від майбутнього відпочинку не втратити пильність і не попастися на виверти недобросовісних туроператорів. Ми вирішили розібратися, що таке гаряча путівка. З цієї статті ви дізнаєтеся, про що вам не розкажуть в турагентстві при її покупці, а також що думають про палаючих путівки експерти туріндустрії.

Чому путівки «горять»

За радянських часів хороші працівники отримували від профспілок путівки в санаторії. А коли трудяга з якоїсь причини відмовлявся від путівки, та ще в останній момент, говорили, що вона «горить». Вираз горящие путевки закріпився і перекочував в сучасну туристичну індустрію.

Зараз палаючими називають путівки, які продаються за кілька днів до вильоту і за дуже низькими цінами. Особливо багато таких пропозицій під час низького сезону. Для пляжних турів - це рання весна і пізня осінь, а для гірськолижних - літо.

Через скорочення обсягу чартерних перевезень зараз не так багато гарячих турів. Туроператори намагаються брати на себе зобов'язання відповідно до прогнозованого попитом. Найгарячіші пропозиції бувають на початку сезону, коли попит нижчий, а чартерні перевезення вже почалися.

Веніамін Бондарєв

Звідки беруться палаючі путівки

Туроператори перед початком туристичного сезону заздалегідь викуповують або бронюють авіаквитки та номери в готелях. Сформовані тури реалізують туристичні агентства. Але точно спрогнозувати, скільки путівок буде продано, неможливо.

Коли говорять про палаючої путівкою, мають на увазі, як правило, ту путівку, у якій дуже близька дата виїзду. У зв'язку з цим її потрібно продати терміново. Ціна знижується, тому що треба заповнити вільне місце в літаку і готелі і хоч щось заробити.

Щоб не втратити витрачені на бронь гроші, туроператорам і турагентствам доводиться продавати путівки майже за собівартістю. Так, вони не отримають запланованих дивідендів, але не залишаться в мінусі.

Для туриста такий варіант вигідний, якщо він готовий ризикувати і чекати до останнього заради низької ціни або, наприклад, якщо вільний час для поїздки з'явилося раптово.

Ілля Отькало

За словами Іллі Отькало, в законі немає поняття «гарячий тур», так що за великим рахунком «палаюча путівка» - це всього лише маркетинговий хід, щоб турист міг виділити пропозиції, ціна яких нижча за ринкову. При цьому, продаючи дешеві тури, турагентства отримують вдячних лояльних клієнтів.

Ще одна причина, по якій путівка стає палаючої, - це відмова від вже куплених турів. Наприклад, людина планувала відпустку, заздалегідь забронював путівку, але буквально за тиждень до вильоту захворів і відмовився від поїздки. Щоб місце в літаку і номер в готелі не пустували, турфірми знижують вартість путівки і намагаються швидко її перепродати.

Нарешті, іноді гарячі тури з'являються на ринку через форс-мажорні обставини в країні перебування. Якщо в державі загострилася політична обстановка або сталося стихійне лихо, попит на тури в цю країну різко падає. Заявляючи туристів можна тільки значним зниженням цін, щоб бажання заощадити превалювало над міркуваннями безпеки.

Похожие страницы: