Як бути, якщо банк вимагає достроково погасити кредит?

Дострокове розірвання кредитного договору, необхідну банком, може статися з причин, яких не так вже й багато. Йдеться, перш за все, про внутрішні проблеми, які виникають через фінансову кризу або кризу ліквідності. Інша причина пов'язана з порушенням позичальником графіка виплат. Воно проявляється у вигляді регулярних прострочень або повного припинення виплат. Ще одним важливим аргументом вважається ситуація з порушенням якогось іншого певного умови по кредиту. Тому стадія оформлення кредиту передбачає ознайомлення з пунктами, які дозволять банку достроково розірвати кредит.

На сайті https://talion-plus.com.ua/ колекторської оагенції ви зможете получити допомогу в врегулюванні проблеми заборгованістью.

Найкращим засобом профілактики дострокового розірвання кредитного договору вважається своєчасне погашення боргу. Якщо позичальник взяв кредит в декількох банках, і його фінансові кошти обмежені, рекомендується вибудовування пріоритету виплат. В першу чергу передбачається задоволення кредиторів, які вичерпали ліміт терпіння. Необхідно стежити, щоб в жодному банку не здійснювалося накопичення прострочень, і загальний термін тривав не більше одного місяця. Це сприяє зниженню ризику виставлення вимог про дострокове розірвання.

На думку багатьох банківських експертів, тільки наявність серйозних фінансових труднощів у зв'язку з втратою роботи або іншого джерела доходу являє собою поважну причину для порушення графіка виплат. У такому випадку можна скористатися реструктурированием боргу.

Заява банку про намір розірвання кредитного договору та виставлення вимог про дострокове погашення загальної суми боргу, швидше за все, призведе справу до суду. Найголовнішим є явка на засідання і хороша до нього підготовка. Стратегія позичальника полягає в доказі того, що він є добросовісним і порушив свої зобов'язання за кредитним договором тільки через погіршення фінансового становища. Йдеться про втрату роботи і появі додаткових витрат, таких як лікування, оренда житла, аліменти тощо.

У разі розірвання договору банком через незначного порушення (наприклад, пропуску одного платежу), позичальник має право на подачу зустрічного позову про невідповідність порушення і вимог, які до нього пред'явили. Однак переговори і прагнення до мирової угоди в більшості випадків характеризуються кращим результатом.

Похожие страницы: