Вимірювальна рулетка

Купуючи в магазині вимірювальну рулетку, мало хто сприймає її як серйозний будівельний інструмент. Ну рулетка, ну вимірювальна - міряє, та й добре. Що від неї ще потрібно? Такий підхід укорінився в нашій свідомості досить міцно - максимум, на що ми звертаємо увагу при її покупці, так це на довжину. А от всі інші параметри цього інструменту, як не дивно, ніхто не враховує. Але ж вони поділяються по точності вимірювань, жорсткості полотна - їх виготовляють з різного матеріалу, що має всілякі ступеня захисту. Для кого намагається виробник? Для себе, чи що? Тому вивчити різні варіанти і типи пристрою сучасних вимірювальних рулеток необхідно хоча б з поваги до виробника.

У будівництві знадобиться строительная рулетка виды які ви можете подивитися на нашому сайті і купити.

Точність вимірювальної рулетки

Купити рулетку в нинішній час не складає труднощів - інша справа купити якісну і точну рулетку. З цим іноді виникають проблеми - як правило, в наших магазинах реалізується ширвжиток низької якості, придатний хіба що для домашнього використання. Якісна фірмова рулетка стоїть на три або навіть чотири порядки дорожче і проводиться вона з урахуванням побажань майстрів усього світу. Придбати таку рулетку можна тільки у фірмових магазинах будівельного інструменту.

Напевно, багато хто помічав, наскільки товстими і жирними лініями наноситься на звичайні рулетки вимірювальна шкала. Ви ніколи не замислювалися над тим, який край лінії відповідає зазначеному розміру? Або, може, в облік необхідно брати її середину? Як правило, всі професійні рулетки для виконання точних робіт мають шкалу, нанесену тонкими лініями - ваше поганий зір тут не враховується. Максимум чим можуть допомогти в цьому відношенні виробники, так це контрастом і великими цифрами.

У дешевих рулетках спостерігається ще одні цікавий казус. Якщо не шкода пару доларів, поріжте за існуючою розмітці полотно рулетки, хоча б на метрові частини - ви здивуєтеся наскільки вони різні. Кожен наступний ділянку буде трохи більше попереднього. І ви думаєте такий рулеткою можна працювати?

Жорсткість полотна

Багато звертали увагу на форму вимірювального полотна рулетки - як правило, його проводять або повністю прямим, або загнутим півколом по всій довжині полотна. Загнуті півколом полотна рулетки набагато жорсткіше і мають здатність не переламувати при великому випуску полотна - як правило, якісна і надійна рулетка зламується тільки після двох метрів випуску. Цей нюанс іноді грає важливу роль в процесі роботи і дозволяє самостійно без чийсь допомоги виконувати необхідні виміри на великих відстанях.

Довжина рулетки

З цією характеристикою все більш-менш зрозуміло. Вибираючи довжину рулетки, слід виходити з виробничої необхідності - для роботи в будинках або квартирах досить буде десятиметрової рулетки, а на великих будівельних майданчиках набагато доцільніше використовувати рулетки довжиною до 50м і більше. При необхідності більш масштабних вимірів краще вдатися до допомоги лазерної рулетки - максимальна дальність вимірювань такого обладнання доходить до 300м.

Захисні покриття полотна рулетки

Всі сучасні рулетки, а точніше їх полотна, покриваються захисним складом - він необхідний для захисту тонкої листової сталі від корозії. Дешеві рулетки в цьому відношенні можна назвати практично незахищеними - шар фарби мало чим допомагає в цій справі. Як правило, пари подряпин цілком вистачає, щоб запустити процес корозії повним ходом - навіть при дбайливому ставленні до цього інструменту таке захисне покриття гарантує максимальний термін служби протягом 1-1,5года. Далі крім облупленою фарби ви нічого не побачите.

У рулетках, вартість яких перевалює 10-15 $, захисне покриття являє собою вже серйозна перешкода для іржі. Деякі з них перед фарбуванням покривають шаром цинку, деякі обмедняют. Та й сама фарба набагато відрізняється - в такому інструменті технологія нанесення фарби, шкали і верхнього захисного шару в деякій мірі нагадує процес виготовлення металочерепиці. Виробник робить все, щоб продовжити термін експлуатації рулетки.

Але іноді таку пильність з боку виробника, так би мовити, вилазить боком - такий серйозний захисний шар збільшує вагу полотна рулетки, в результаті чого вона переломлюється вже при витягуванні її з корпусу на півтора метра.

Корпус рулетки

Як правило, сучасні вимірювальні рулетки довжиною до 20 метрів виготовляють в пластиковому корпусі - по його виду можна судити про якість цього інструменту. Зверніть увагу на вихідний отвір - якщо воно обрамлено вставкою з щільною, але м'якої гуми, значить полотно застраховане від появи можливих подряпин в результаті тертя об корпус. Також це означає, що полотно вкрите надійним і дорогим захисним шаром.

На якісних рулетках навіть фіксатори влаштовані трохи по-іншому - це не просто притискної механізм, що гальмує її стрічку. Процесу тертя в результаті гальмування піддається не полотно рулетки, а невеликий барабан, на якому намотано це полотно.

Також існують і інші особливості вимірювальних рулеток. Взяти, наприклад, електроніку, вмонтовану в корпус звичайної рулетки. Дуже зручна штука - вона моментально показує вимірювання відстаней аж до десятих частин міліметра. Такі рулетки відносяться до високого класу точності і при виготовленні проходять порівняльне тестування.

Не зайвим буде і наявність невеликого бульбашкового рівня на рулетці - він допомагає збільшити точність вимірювань на невеликих відстанях і до того ж дозволяє використовувати його як рівень на маленьких виробах. Наприклад, за допомогою такої рулетки можна контролювати цегляну кладку.

Загалом, незважаючи на всю простоту і буденність цього вимірювального інструмента, його придбання і вибір насправді є досить непростим процесом. Якщо, звичайно, ви не збираєтеся купити рулетку для побутових потреб і використовувати її оскільки - остільки.

Похожие страницы: