Вибираємо кондиціонер з розумом

Десятки виробників, відомі і зовсім незнайомі бренди, безліч моделей і довгий ряд параметрів, які впливають на ціну. Щоб не помилитися з вибором, перед покупкою треба чітко визначити, які характеристики кондиціонера важливі для конкретного приміщення, а які другорядні.

Купити якісне кліматичне обладнання ви можете на сайті нашого магазину за найкращою ціною.

Потужність охолодження 2 кВт - це мало чи багато?

Одна з найважливіших характеристик, на яку варто звернути увагу при виборі кондиціонера, - це потужність охолодження. Вимірюється вона в кіловатах (кВт). За спрощеною схемою потужність кондиціонера розраховується зі співвідношення 1 кВт на 10 кв. м. Але це розрахунки для порожнього приміщення. Треба врахувати також джерела тепла: кількість осіб в кімнаті і одиниць побутової техніки. Значення мають навіть висота стелі і орієнтація вікон по сторонах світу.

Існують досить складні формули для обчислення оптимальної потужності охолодження. Але якщо вважати лінь, можна скористатися онлайн-калькулятором на одному зі спеціалізованих сайтів. Як правило, для кімнати площею 15 кв. м буде цілком достатньо кондиціонера потужністю 2 кВт, для кімнати площею близько 20 «квадратів» - 2,5 кВт.

On / off або побутовий?

За принципом роботи спліт-системи діляться на два типи: перші студії повітря в режимі включення-виключення, другі - так звані інвертори - охолоджують приміщення зі змінною продуктивністю. У чому їхня відмінність?

З моменту появи перших побутових кондиціонерів і до початку 1980-х років все охолоджувачі мали фіксовану потужність. При досягненні певної температури компресор відключається, а через деякий час, коли приміщення починає знову нагріватися, «кондей» з повною силою відновлює свою роботу. Далі цикл on / off повторюється.

За запевненням виробників, постійне включення / вимикання системи не йде на користь обладнання, зростання споживання електроенергії і позначається на комфорті. При старті компресор починає працювати на 100% своєї потужності, створюючи крижаний потік повітря, що підвищує ризик застудитися. Ще один недолік традиційних кондиціонерів - підвищений рівень шуму, пов'язаний знову ж з циклічним включенням системи на повну потужність.

Що відбувається, якщо встановлено побутовий кондиціонер ? При досягненні заданої температури компресор не відключиться, а знизить обороти. Інвертор буде плавно міняти потужність агрегату, підлаштовуючись під втрати холоду, точно компенсуючи їх. Відхилення температури від заданого значення при цьому складе всього 1-3 градуси. До переваг інверторів відносять економічний режим роботи і знижену гучність. Але і коштують вони в середньому на 15-25% дорожче, ніж традиційні кондиціонери. Крім того, в разі поломки інверторному кондиціонеру потрібно більш дорогий ремонт.

Сьогодні інверторні кондиціонери поступово витісняють традиційні моделі, але останні все ще досить широко представлені на ринку.

Підігрів повітря взимку: є нюанси

Більшості білорусів знайоме болісне очікування подачі тепла в квартири в міжсезоння. У ці нелегкі дні кондиціонер здатний замінити центральне опалення. Сьогодні навіть найдешевші моделі мають такою опцією, як підігрів повітря. Але тут є нюанси.

Багато кондиціонери не розраховані на експлуатацію взимку. В інструкції виробники завжди вказують діапазон температур зовнішнього повітря, який припустимо для нормальної роботи кліматичного обладнання. Як показує практика, on / off-системи в режимі обігріву працюють без нарікань до 0 ° C за вікном, так як при даній температурі не замерзає дренаж, який в 90% випадків монтується з відведенням на вулицю. Якщо дренаж відведено в санвузол, діапазон зовнішньої температури збільшується до -5 ° C. Включення кондиціонера при більш низькій температурі загрожує виходом його з ладу.

Похожие страницы: