Ванна кімната. Дизайн і компонування елементів

У маленьких приміщеннях, таких як ванна кімната або санвузол, кожен квадратний метр цінується на вагу золота. І це дійсно не перебільшення - в тісному просторі цінується кожен сантиметр. Компактно розмістити всі необхідні елементи у ванній кімнаті не найпростіше завдання. Найскладніше з предметами, які ніяк не можна зменшити або повністю від них відмовитися, - наприклад, ванна , душ , унітаз і раковина. Але складно - ще не означає неможливо, принаймні так вирішили дизайнери інтер'єрів і підготували кілька проектів невеликих за площею ванних кімнат, в яких, тим не менше, вдалося розмістити все необхідне.

Купить качественные смесители оптом от производителя Вы сможете на сайте нашей компании.

Як показує практика, проблема невеликої ванної кімнати все ще актуальна навіть в сучасних будинках. Вмістити в маленькій ванній кімнаті все найнеобхідніше - душ, ванну, унітаз і умивальник - часом просто нереально, тому дизайнерам доводиться придумувати найрізноманітніші варіанти вирішення цієї проблеми.

Шлях найменшого опору - відмовитися від однієї зі складових комфорту, наприклад, від ванни або душу, але при цьому не відчувати себе по-справжньому вдома, постійно відчувати незручність і роздратування від того, що найпотрібніше не влізло.

Можна встановити всі необхідні елементи, але при цьому зробити перепланування і забрати кілька квадратних метрів від житлової кімнати або коридору. Однак оскільки в квартирах з маленькими ванними кімнатами і самі кімнати невеликі, можна в результаті поміняти шило на мило - облаштувати ванну кімнату, при цьому зробивши недостатньо комфортною одну з кімнат.

Інший варіант - перейти в більш раціональний режим і використовувати максимально компактні деталі на мінімальній площі. І першими на цьому шляху стануть консольні предмети сантехніки.

Перший проект інтер'єру і компонування ванної кімнати

Варто уважніше придивитися до першого проекту ванної кімнати, в якій завдяки грамотній роботі дизайнера стало можливим не тільки розмістити всі необхідні елементи, а й використовувати для обробки темний шпон замість якогось світлого матеріалу.

За допомогою невисокою сходинки і прозорих скляних перегородок простір вдалося зонувати, але не втратити при цьому його цілісність. Багато в чому це стало можливим завдяки підвісному унітазу, який зайняв ділянку всього 60 x 100 см.

Умивальник, хоч і встановлений на масивній полиці, виглядає тонким і невагомим за рахунок кольорового контрасту: полку, оброблена тим же шпоном, що і стіна, практично зливається з нею.

Також дуже легко і витончено виглядає ванна, виконана в формі старовинної чаші. І останній «економний» штрих - перенесення двері у ванну з коридору в спальню. Цей прийом дозволив зробити ванну кімнату продовженням спальні, відгородженим спеціальними пересувними панелями.

Другий проект інтер'єру і компонування ванної кімнати

Наступний приклад ванній показує, як можна поєднати ванну і душову кабіну в одній конструкції. Незвичайний дует, запропонований фірмою Betta, ідеальний для малогабаритних приміщень. Також нетрадиційно розташування самої чаші ванни не вздовж стіни, а біля вікна. І якщо зручність і економія простору тут очевидні, то про збереження вікна довелося подбати додатково.

Завдяки спеціальним водонепроникним штор, вікну не загрожує постійне потрапляння вологи, а значить, і прослужить воно вірою і правдою багато років. Взагалі, цю ванну можна вважати наочним посібником по розширенню і економії простору. По-перше, всі поверхні дуже світлі, по-друге, блакитний відтінок робить простір повітряним, по-третє, в повну силу задіяно вікно, по-четверте, розташовані на рівні людського зросту світильники допомагають «витягнути» кімнату вгору.

Але всі ці правила були б нудною теорією без складнощів, які виникають на практиці. Тут, на приклад, абсолютно не залишилося місця для дзеркала в повний зріст, тому його функцію взяли на себе довгі шафи. А ось встановити в цій ванній кімнаті консольний унітаз з технічних причин виявилося зовсім неможливо. Так що довелося монтувати «псевдоконсольний» - тобто з бачком незвичайної, заощаджує простір форми, що нагадує бачок, який зазвичай вмуровивается в стіну.

Похожие страницы: