Укладання дошки підлоги на стяжку

На підлогу дерев'яна дошка є одним з найвідоміших і затребуваних і по сей день матеріалів. Її виготовляють з масивної деревини. З одного боку вона має спеціальний паз, а з іншого - виступає гребінь. Таким чином, вони легко зчіплюються між собою.

Вы затеяли ремонт дома, качественные материалы для строительства Вы можете купить на http://buildtrade.com.ua, здесь вас ждет широкий выбор и хорошие цены.

Вони часто зустрічаються в заміських будинках, котеджах і квартирах. Це легко пояснити - цей матеріал має безліч переваг.

Переваги статевої дошки
Дерево - це унікальний натуральний матеріал, що дозволяє створити в приміщенні найбільш комфортний для людини мікроклімат.

Він має наступні плюси: пиломатеріали в упаковці
Легка обробка і підгонка.
Теплоізоляція.
Звукоізоляція.
Доступність і невисока ціна.
Стійкість до зношування.
Екологічна безпека.
Унікальний і привабливий зовнішній вигляд.
Міцність і стійкість до деформації.
Ремонтопридатність.
Тривалий термін експлуатації.
Естетична привабливість.
Бактерицидні властивості.

Купуючи матеріал в магазині, необхідно переконатися, що вони сумісні, без тріщин і відколів.

Нормативи для поверхні
Попередньо повинні бути проведені комунікації, вставлені вікна, встановлені двері, а стіни і підлога повинна бути вирівняні з відхиленням 0,1%.

Дуже уважно слід підходити до якості самої деревини. Необхідно правильно підібрати наступні параметри:
вид розпилу;
відсоток викривлення дерева;
тріщини, сучки і западини.

Для початку обов'язково визначитеся, для чого саме планується застосовувати дошку. Існує кілька простих, але важливих правил:
Для чорнової підлоги матеріал повинен бути без викривлення, сучків і інших дефектів. Для нього можна використовувати дерево другого або третього сорту. Важливо умова - вологість дерева не повинна перевищувати 15%.
Якщо підлога планується пофарбувати або покрити лаком, то дерево повинні бути рівними, без гнилі, тріщин, сучків. Вологість - не більше 8%.
Для фінішного статі важлива правильна і стабільна геометрія, вологість не більше 10% і абсолютно рівна поверхня.
Одиниці виміру товщини залежно від навантаження, якої буде піддаватися підлогове покриття. Але при цьому воно не повинно бути менше 21 мм.
Лаги встановлюються на відстані не менше 30 мм.

Перед укладанням підлоги важливо дати матеріалу адаптуватися до нового мікроклімату. Для цього матеріал розкладають в кімнаті і залишають приблизно на 20 днів.

У самому приміщенні відносна вологість не повинна перевищувати 60% і бути нижче 40%. А вологість стяжки і стін - не більше 12%.

Етапи укладання дощок на стяжку
Після облаштування гідроізоляційного бар'єру на бетонному покритті монтаж дошки по стягуванню може здійснюватися кількома способами:
Установка на лаги.
Установка на фанерне підставу.


Лаги - це прямокутні дерев'яні бруски однакового розміру і вологістю не більше 18%. Їх поверхня попередньо обробляється антисептичними засобами. Кріпляться лаги до стяжки перпендикулярно дошкам за допомогою шурупів або клеяться мастикою, щоб не пошкодити комунікації. При цьому в місці, де вони завищені по горизонтальному рівні, їх підпилюють, а де занижені - підкладають тріску. Проміжок між лагами залежить від розмірів дошки для підлоги. Чим товще матеріал, тим більше може бути відстань між ними. Але воно не повинно перевищувати 50 см. Важливо, щоб дошки зістикувалися на лагах. Для звукоізоляції порожній простір заповнюють синтепоном або мінеральною ватою. Кріплення до основи здійснюється за допомогою саморізів, які вкручуються в гребінь під кутом.

Якщо використовується фанера, то важливо, щоб вона була не товще 18 мм і вологостійкої. Стандартний лист фанери ріжеться на смуги приблизно 40-60 мм уздовж меншої сторони. Далі необхідно закріпити фанерне підставу до стяжки. Для цього необхідні дюбелі або шурупи. Розрахунок - на 1 м2 припадає 15 шт. Зазвичай фанерне підставу укладається по діагоналі. Далі воно ретельно шліфується і очищається. Після цього переходять до укладання дощок.

Щоб забезпечити щільне стикування дощок в поздовжньому і в поперечному напрямку, можна застосовувати клини.

Завершення і прибирання
Після того, як роботи по монтажу дошки на підлогу закінчений, можна переходити до завершального етапу. До нього відноситься шліфування, прибирання, фарбування та інші етапи.

Ключова мета шліфування - це створити ідеальну рівну і чисту поверхню. Важливо не пошкодити матеріал і інструмент при роботі, тому капелюшки саморезов повинні бути добре втоплені.

Далі проводиться ретельне прибирання. Не повинно залишитися пилу або бруду. Після цього можна покривати поверхню лаком або фарбою.

Це додасть підлозі вишуканий і доглянутий вигляд, забезпечить захист від подряпин і інших деформацій. Після цього необхідно періодично витирати пил, проводити вологе прибирання, користуватися декоративним відновлювальних і захисним розчином, оновлювати лакофарбове покриття.

Похожие страницы: