Сонячна енергія

Сонячної енергії, яка виливається на Сполучені Штати кожні двадцять хвилин, могло б вистачити цій країні на цілий рік, проте, майже вся вона пропадає марно. Можна було б вирішити всі наші енергетичні проблеми, якби вдалося пристосувати цей приголомшливий енергетичний резервуар для своїх цілей, поки ж дня за днем потоки енергії проносяться мимо, ледь помічаються нами.

У нас на сайте https://www.sunbeam.dp.ua/g24049005-setevye-solnechnye-elektrostantsii вы можете заказать и купить сетевые солнечные электростанции по выгодной цене.

Причиною того, що сонячна енергія все ще витрачатися даремно, є те, що вона розподілена занадто тонким шаром по поверхні Землі. Щоб використовувати сонячну енергію в своїх цілях, потрібно її контролювати, концентрувати і накопичувати. Може це звучить просто, але така простота ставить в тупик вчених багато років. За всю історію людства було розроблено тільки три щодо успішних способу приручення сонячної енергії.

параболічне дзеркало

Перший спосіб полягає у використанні так званого параболічного дзеркала. Це увігнутий диск, трохи нагадує за формою чашу і здатний відображати потрапляє на нього сонячну енергію, концентруючи її в одній точці. Параболічне дзеркало має дзеркальне покриття і, будучи правильно направлено, фокусує весь падаюче світло в одній точці, що знаходиться трохи вище центру параболоїда. В області концентрації променевої енергії ставитися чорна труба з водою (чорна, тому що чорне краще поглинає промені). Вода в трубі нагрівається, і тепло може бути використано для генерації електрики, хоча зазвичай використовується в водонагрівачах невеликих будинків.

плоский водонагрівач

Другий шлях використання сонячної енергії полягає у використанні так званого плоского нагрівача. Він являє собою такий собі сендвіч з шарів скла, повітря, зачерненого металу і знову скла. У шар повітря подається вода. Сонце нагріває метал, він передає теплову енергію воді, вміщеній між ним і склом. Ця нагріта вода може бути використана для виробництва електрики паровим способом, але зазвичай використовується безпосередньо як гаряча вода.

Сонячні елементи

Нарешті, найбільш відомий метод використання сонячної енергії - це використання сонячних елементів, або батарей. Це метод більш складний, ніж розглянуті вище, але має набагато більшу потенційну значимість для великомасштабного виробництва електроенергії. Сонячні елементи зроблені з спеціально збагачених кремнієвих кристалів. Коли світло потрапляє на атоми кремнію, він вибиває електрони з їх орбіт. На місці електрона утворюється дірка, яка може бути заповнена електроном з іншого атома кремнію. Цей потік електронів створює струм, який може бути використаний або накопичений у вигляді електроенергії. Цей метод дозволяє отримати 100 Вт енергії з квадратного ярда (0,83 кв.м) сонячних елементів!

факти

Енергія, яку випромінює сонцем, може виявитися найкращим джерелом енергії для людства. Вона дуже приваблива тим, що дармова, абсолютно безпечна, не викликає забруднення навколишнього середовища і є завжди, коли сяє сонце. З усіма цими чеснотами може здатися дивним те, що на землі так мало сонячних електростанцій. Чому до сих пір не сонячні батареї живлять людство енергією? Через двох стримуючих факторів - це вартість і надійність. Сонячні електростанції, що працюють на сонячних елементах, надзвичайно дорогі. Для електропостачання невеликого міста потрібні тисячі квадратних футів сонячних елементів. У великого міста просто не вистачить місця і грошей для сонячних батарей. Крім того, сонячні електростанції ненадійні. Кілька хмарних днів, і місто залишиться без електрики. Це недопустимо. У наше століття електроенергія потрібно 24 години на добу, 7 днів на тиждень, і не тільки в сонячні дні, але і вночі. І все ж, незважаючи на ці перешкоди, з розробкою більш ефективних сонячних елементів і способів їх використання сонячну енергетику чекає блискуче майбутнє. Світ майбутнього, можливо, буде забезпечуватися енергією дивовижними гібридними сонячними елементами, і потрібно продовжувати пошуки в цій практичною технології. Вчені пропонують свої нові ідеї, і треба продовжувати дослідження! буде забезпечуватися енергією дивовижними гібридними сонячними елементами, і потрібно продовжувати пошуки в цій практичною технології. Вчені пропонують свої нові ідеї, і треба продовжувати дослідження! буде забезпечуватися енергією дивовижними гібридними сонячними елементами, і потрібно продовжувати пошуки в цій практичною технології. Вчені пропонують свої нові ідеї, і треба продовжувати дослідження!

Похожие страницы: