​Ремонт по порядку

З чого почати ремонт у новій квартирі?

Купівля нової квартири, перепланування, шлюб і народження дитини, або навіть просто бажання змін - відмінні приводи зробити ремонт. Головне - зрозуміти, з чого потрібно починати, щоб не топтатися на місці.

Починаючи оновлення інтер'єру, перш за все потрібно продумати, що саме хочеться змінити. Від цього залежить і термін робіт, і кошторис, і складність всього проекту.

Між капітальної переробкою квартири зі зміною планування, знесенням внутрішніх стін і перенесенням кухні в коридор, а ванній - в комору, і необтяжливим зміною інтер'єру з внесенням стильних деталей є величезна різниця.

Починати переробку слід з підрахунку витрат. Часто люди з азартом беруться за справу, але на середині у них закінчуються гроші і в результаті їм доводиться залишатися в незатишною квартирі з голим цементом замість підлогового покриття і запорошеними оштукатуреними стінами без шпалер. Щоб не вийшло так, що розпочате буде кинуто на середині, потрібно сісти і порахувати витрати, включивши в прейскурант вартість витратних матеріалів, робіт по демонтажу старої обробки, ціну інструментів і так далі.

Обов'язково потрібно включити пункт «непередбачені витрати» - не менше чверті, а краще третину від отриманої суми. Звідки брати кошти, кожен вирішує для себе. Хтось вважатиме за краще накопичити, хтось знайде «що-небудь непотрібне» на продаж, інші візьмуть кредит або попросять допомоги у родичів.

Починати роботу краще за все з ванної та туалету. Зазвичай саме в санвузлі доводиться робити отвори в стінах і міняти труби, внаслідок чого може пролитися вода з водопроводу, що загрожує великим безладдям. Варто зробити це заздалегідь, щоб потім не наражати на небезпеку готовий інтер'єр.

Після зняття старої обробки в кімнатах і коридорі настає черга електропроводки. Підходити до цього етапу варто з уже готовим планом кожного приміщення. Не потрібно закінчувати курси дизайну інтер'єру, щоб прикинути, як розставити меблі у себе вдома. Розетки варто зробити там, де передбачається поставити комп'ютерний стіл або секцію під телевізор, також важливо передбачити можливість освітлення письмового столу в дитячій кімнаті і куточка, де розташується улюблене крісло для читання і рукоділля.

Міжкімнатні двері і рами варто купувати після вирівнювання стін і настилу підлог, оскільки ці дії можуть трохи змінити розміри прорізів. Нехай штукатурка і ковролін приберуть лише по кілька міліметрів з кожного боку, але двері вже може не поміститися.

Після чорнової обробки можна займатися «красою» - клеїти шпалери, класти килим, вибирати і розставляти меблі і симпатичні предмети інтер'єру, які додадуть приміщенню індивідуальність.

Похожие страницы: