Правильна установка теплиці з полікарбонату

Останнім часом все більше людей стали піклуватися про те, щоб вживати в їжу екологічно чисті і домашні продукти. Тому установка теплиці з полікарбонату - це питання, яке цікавить багатьох, хто бажає вирощувати в домашніх умовах екологічно чисті і безпечні овочі.

На сайті https://building-d.com/ ви можете купити комерційну нерухомість за вигідною ціною.

Основні характеризують моменти

На сьогоднішній день найбільш популярним, практичним і надійним матеріалом для установки теплиць є полікарбонат. Його головною перевагою є те, що він має властивість утримувати тепло. Перелічимо деякі переваги цього будівельного матеріалу;

відмінна светопроводимость;

він відрізняється гнучкістю і пластичністю, що спрощує роботу з цим матеріалом;

довговічність;

легкість;

витримує будь-яку температуру від -40 до + 120 ° С.

Ці переваги дозволяють самостійно провести монтаж теплиці з такого матеріалу. Потрібно всього лише уважно і не поспішаючи крок за кроком виконувати роботу. Є багато різних варіантів, як зробити парник з цього матеріалу. У більшості випадків його роблять з труб або ж з оцинкованого профілю. Нижче буде подана поетапна схема з питання - установка теплиці з полікарбонату.

Проведені етапи робіт

Починаючи будівництво будь-якого приміщення, спочатку необхідно детально зробити сам проект споруди. Адже він є основою для всіх подальших робіт і планів. Тому для його створення необхідно приділити чимало уваги і час. Для початку необхідно в своїй уяві створити креслення того, як буде виглядати конструкція теплиці. Головне, в цьому проекті продумати всі нюанси з'єднань і кріплень, щоб споруда була міцною і надійною.

Коли проект парника готовий, то можна приступати безпосередньо до роботи. Спочатку необхідно зробити каркас. У більшості випадків його роблять з металу, але робота над такою основою вимагає певних навичок та інструментів. Альтернативним варіантом є виготовлення каркаса з дерев'яних брусів, де не буде потрібно використання зварювання. В основному багато вміють майструвати з дерева, і до того ж робота з цим матеріалом за часом робиться швидше.

Далі, необхідно зробити кілька рам зверху. Вони потрібні для того щоб можна було вільно відкривати свій парник. Саму раму сконструювати нескладно, а ось над її кріпленням потрібно ретельно попрацювати. Для цього використовують звичайні петлі.

Потім вже можна приступити до монтажу полікарбонату. Для цієї роботи знадобляться спеціальні саморізи по дереву або ж по металу, це дивлячись на те, з якого матеріалу зроблений каркас теплиці. Необхідно мати шуруповерт, щоб в потрібних місцях робити металовироби. Саморізи потрібно розміщувати десь на відстані 50 см.

Цього буде цілком достатньо, адже полікарбонат є цілісним матеріалом і таке розташування саморезов забезпечить практичність і міцність всієї конструкції. Необхідно дуже ретельно підганяти листи один до одного, щоб не порушити цілісності матеріалу. Також при необхідності можна обробити шви затіркою. Для рам, які будуть відкриватися, використовують великі листи. Монтувати матеріал потрібно так, щоб не було якихось зайвих отворів. Адже головне, це зберегти тепло всередині парника.

практичні рекомендації

Для початку потрібно подбати про те, щоб парник був зроблений точно за рівнем. Адже досить часто поверхню землі для нього є нерівною. У такому випадку потрібно теплицю прикопати землею, або ж зробити обшивку її нижніх країв якимось іншим матеріалом, який є в наявності. При монтажі слід ретельно перевіряти всі двері та кватирки.

Двері потрібно ставити внахлест, щоб вони щільно прилягали, і не було зазорів. Полікарбонат необхідно укладати стороною наверх, яка має захисні властивості від впливу ультрафіолетових променів. В основному це сторона має спеціальні написи. Матеріал слід натягувати досить сильно, щоб не було провисання. Кріпити його потрібно на одній відстані. Також необхідно все краю полікарбонату закривати спеціальною стрічкою, що захистить внутрішність стільники від попадання землі.

Слід подбати про захист каркаса парника від корозії. Для цього матеріал повинен мати полімерне покриття. Якщо ж ви виявили скопи або будь-яку іншу корозію на металі, то потрібно відразу ж пофарбувати його масляного емаллю.

Дуже важливим моментом при монтажі теплиці, є те, при якій температурі виконуються роботи. Найкраще це робити при температурі до + 10 ° С. Адже при нагріванні матеріал може подовжуватися. З цих причин полікарбонат для теплиці монтують внахлест, а не встик. Також не варто займатися установкою парника поверх снігового крою. В цьому випадку можуть виникнути небажані щілини і зазори, а в гіршому випадку може перекоситися вся конструкція.

При будівництві парника потрібно вибрати відповідне місце, де його не будуть затінювати різноманітні будівлі. В ідеалі, розташувати цю конструкцію необхідно щодо дачного будинку на південно-східній стороні або ж на південній. Це вдале розташування, яке дозволить рослинам отримувати максимум світла для їх швидкого зростання.

Дуже добре якщо на ділянці є багато дерев, вони можуть прекрасно захищати плоди від нещадно пекучого сонця. Але при цьому необхідно правильно підібрати місце, щоб дерева своїми гілками не зовсім затінювали парник. Якщо є можливість, то краще за все монтувати конструкцію на височини. Коли ділянка знаходиться на території, яка піддається постійним підтопленням, то на такий землі парник не принесе бажаних результатів.

І остання порада. Якщо ви хочете щоб теплиця в зимовий період не була пошкоджена впливами погодних умов, необхідно восени підставити під центр кожної дуги каркаса додаткові підпори.

Кілька слів на закінчення

Можна вважати, що сучасні конструкції дачних теплиць з полікарбонату сьогоднішній день є одним з чільних місць серед інших матеріалів. Міцність і довговічність - основні його якості. Парник, з цього матеріалу зроблений власними руками за ціною на всі сто відсотків себе виправдає.

Навіть якщо каркас буде виготовлений з дерева, при його правильній обробці, така теплиця може прослужити років двадцять. А результат роботи не змусить себе чекати. Адже так приємно десь уже в квітні їсти свої домашні, свіжі, корисні, головне, безпечні для здоров'я овочі. Тому все в ваших руках. Трохи матеріальних і тимчасових витрат і мрія мати власний парник стане реальністю.

Похожие страницы: