​Правила очищення і догляду за кондиціонером

Завдяки своїй властивості охолоджувати гаряче повітря в жарку пору року і нагрівати в прохолодне, кондиціонери набули популярності серед масових споживачів. Встановлюють спліт-системи в своїх квартирах багато, але не всі знають правила очищення і догляду за кондиціонером. Без дотримання простих правил цей побутовий прилад прослужить значно менше, ніж розраховує виробник, адже блоки кондиціонера постійно контактують з курних, вологим повітрям.

Правила очищення і догляду за кондиціонером

Проблеми в кондиціонерах разом з брудом збираються поступово і відразу не помітні господарям. Серед основних факторів, які збільшують знос системи це забрудненість і вологість повітря, а також рівень розташування кондиціонера щодо землі.

Відомо, що системи кондиціонування повітря на останніх поверхах багатоповерхівок збирають значно менше пилу, ніж ті, які встановлені в приміщеннях на нижніх поверхах будинку. Крім того, на кількість поглинається пилу впливає і район, в якому стоїть будинок, адже повітря біля автомагістралей і промислових підприємств більш забруднений, ніж на околиці міста. Негативний вплив на роботу системи надає тополиний пух, тому в період, коли його особливо багато, кондиціонеру необхідно приділяти більшу увагу, ніж зазвичай. Основна проблема, яку створює пил і пух полягає в тому, що через забруднене радіатора порушується процес теплообміну в системі охолодження повітря, а отже, збільшується навантаження на компресор, який швидше зношується.

Правила очищення і догляду за кондиціонером

Крім того, пил, що потрапила в спеціальний відсік, змішується з конденсатом і часто призводить до засмічення патрубка, що виводить конденсат назовні. Через це влітку всередині блоку може розмножуватися цвіль, а взимку - утворюватися лід, в результаті з'являться проблеми в роботі випарника, через якого повітря в приміщенні буде насичений грибком і мікроорганізмами, які створять неприємний запах.

Похожие страницы: