Пріоритети: Як доглядати за садом, якщо часу в обмаль

Три основних складових будь-якого успіху - час-гроші-навички. Цих ресурсів завжди не вистачає. Але, як правило, один з них виходить на перший план - його дефіцит відчувається найгостріше. Садівництво - не виняток. Обговорюємо, як компенсувати відсутню і заощадити дефіцитне.

Инструменты для ухода за садом и огородом представляет магазин Гардена, купить можно самой выгодной цене.

Для жителя таунхауса або котеджу в найближчому передмісті самим критичним ресурсом, швидше за все, є час. І все ж пробки - не привід відмовлятися від переваг заміського життя і власного саду під вікном. Використовуйте наші Лайфхак - тоді часу вистачить на все.

Менше означає простіше

менше сад - менше часу на догляд. Цю очевидну істину часто ігнорують на етапі створення саду, коли хочеться посадити і то, і це, і ще он ту пару кущів. А потім виявляється, що догляд за ділянкою займає весь вільний час. Особливо легко недооцінити трудовитрати, коли для посадки запрошуються фахівці, а всі подальші роботи беруться на себе.

Планувати ландшафт потрібно на самому початковому етапі, ще до покупки ділянки. І час - враховувати в першу чергу. Власникам таунхаусів простіше -до блоку рідко примикає велика ділянка землі. А ось якщо ви тільки вибираєте заміський наділ, подумайте тричі про те, скільки часу будете до нього добиратися і як саме хочете проводити залишилися годинник. Якщо копання в землі для вас - не очевидне задоволення, краще відразу обмежте розмір наділу.

Фільтр ідеї

Участок куплений - настав час планування. Від численних переглянутих ландшафтних фото фантазія іскрить ідеями, які не терпиться реалізувати. Не поспішайте втілювати їх все. Пам'ятайте: рельєф і химерні лінії ландшафту, хоч і виглядають красиво, ускладнюють догляд. Косити газон на схилі і обходити косаркою складні вигини доріжок важче, ніж скосити рівну площадку. Та й часу це вимагає більше.

Я не закликаю перетворювати ділянку в лаконічний прямокутник, але, плануючи форми на папері, відразу думайте про подальшому догляді. Щоб мінімізувати витрати часу, чітко розділяйте зони, що вимагають різного догляду: ось газон, який вимагає покосу, ось замощённая майданчик, з якої потрібно прибирати листя, ось квітник, який ви будете рихлити і мульчувати. Чи не дробити зони і не давайте їм перетинатися. Скоротіть кількість кутів і складних вигинів.

Не економте на підготовці

Ретельна підготовка « до » спрощує догляд « після » . Варто витратити час і кошти на правильний дренаж, дотримання ухилів, пристрій якісного підстави для мощення і газону. В майбутньому це заощадить вам масу часу і сил - не доведеться витрачати їх на боротьбу з підтопленням і на ремонт доріжок . Добре підготовлений грунт для клумб - родюча, без коренів бур'янів, підходяща для обраних рослин - скоротить необхідність прополок і внесення коригувальних добавок.

Газон або зелена галявина

Найперший порив - засіяти все газоном: вийде акуратно і зелено. Ось тільки час на догляд газон не економить - навіть невелика ділянка вимагає регулярного вкладення сил. І що особливо незручно для власників невеликих ділянок, взимку і під час міжсезонної вогкості ходити по газону категорично не рекомендується - тільки в цьому випадку він буде здоровим і красивим.

Вирішили, що газону бути, - вибирайте рулонний і не економте на якості. По-перше, стелити його легко і швидко, по-друге, він вимагає набагато менше турбот на початковому етапі, ніж посівної. Сформована дернина краще протистоїть бур'янам і пошкоджень, а газон відразу виглядає декоративно.

Зелену галявину можна створити і за допомогою грунтопокривних рослин. Вони невибагливі, пригнічують бур'яни, а стрижки вимагають більш рідкісною, ніж газон, або не вимагають зовсім.

Два дерева, три чагарнику

Зіткнувшись з різноманітністю рослинного асортименту, легко піддатися пориву: пишні квіти, пофарбовані листя, витончений малюнок крони. Зупиніться і подумайте. Кожне нове рослина - це додатковий час на догляд. Виходите з принципу необхідного мінімуму - д ля маленького ділянки цей підхід буде корисний і з точки зору декоративності.

Для мініатюрного простору буде достатньо одного або двох дерев. Щоб дотримати норми розміщення, вибирайте компактні форми - на штамбі або плакучі. Їх розмір спочатку обмежений, завдяки чому догляд спрощується. Але такі дерева більш уразливі і можуть зажадати додаткового захисту взимку.

Розмір і кількість чагарників теж обмежте. Для маленького наділу біля таунхауса цілком достатньо трьох, максимум п'яти кущів. Декоративні чагарники значно скорочують час, що витрачається на догляд, а виглядають нітрохи не гірше квітників. Форми також вибирайте спочатку компактні - так ви витратите менше часу на санітарну обрізку, хоча вона все одно знадобиться. Та й обробити від шкідників невелика рослина простіше.

Незважаючи на те, що бордюри з стриженого чагарнику просто створені для зонування маленького ділянки, при нестачі часу вони категорично протипоказані. Як і топіарниє (фігурні) форми. Замінюйте їх спочатку компактними видами, простими трав'янистими рослинами. Або зовсім вирішите задачу зонування за допомогою мощення і архітектурних елементів. Чагарники ж посадіть довільно.

І, до речі, про архітектуру. Рослини - не єдине прикраса ландшафту. Якщо все інше наповнення продумано і вносить в прибудинковий простір різноманітні фактури та деталі, то для його « пожвавлення » можна обійтися зовсім невеликою кількістю зелених посадок.

Похожие страницы: