​Основи для підлоги

Продовжуємо розпочате в попередній статті опис існуючих основ для підлоги. Зараз ми розберемо, що з себе представляють сухі основи і дерев'яний настил.

сухі основи

Часто є ДСП, листи з фанери або гіпсокартону великого розміру, укладені на насипаний сухий матеріал або на дерев'яні лаги. Оскільки такі матеріали часто схильні до дії вологи і пара, ми рекомендуємо використовувати як підкладку волого і паронепроникні плівки або комбіновані вологонепроникні матеріали. Такі основи зазвичай не страждають грубими або локальними нерівностями поверхні, тому для таких підлог краще використовувати полістирольні підкладки. Широко пропоновані натуральні пробкові або гофрокартонні підкладки в даному випадку довелося б комбінувати з штучними матеріалами - вологонепроникними плівками, що не зовсім розумно і з екологічної, і з технічної точки зору. Крім того, якщо ви вирішите самостійно укладати матеріали для ізоляційної підкладки, пам'ятайте, що використання рулонного спіненого поліетилену полегшить роботу і значно поліпшить якість ізоляції підлоги. Важливо пам'ятати, що листи основи не повинні бути прикручені до лагам або до іншої конструкційної основі, оскільки в такому випадку при укладанні ізоляції виникне так званий акустичний ефект «звукового містка».

дерев'яний настил

На стару дерев'яну підлогу ви можете укласти нове покриття - паркет або ламінат. Якщо монтаж виконується по верху старого дерев'яного статі, необхідно буде переконатися в тому, що стать сухий, міцний і так само добре прикріплений до самої підстави. Дуже важливою обов'язковою передумовою для подальшої роботи є якісне вирівнювання і шліфування старого статі. Для цього вам знадобиться спеціальне шліфувальне будівельне обладнання. Ще 1 важливий момент: дошки ламінату завжди слід укладати в поперечному напрямку до дощок старого покриття. Вимоги до ізоляції в даному випадку дуже прості: оскільки дерево не вбирає вологу так, як мінеральні основи, ламінат не потрібно захищати від проникнення зайвої вологи. Але дерев'яні підлоги часто мають досить багато різної величини вм'ятин і нерівностей, вирівняти які можна, тільки використовуючи пружну, еластичну підкладку. У той же час підкладка не повинна бути дуже вже м'якою, інакше кромки ламінату можуть легко руйнуватися при нерівномірному або точковому навантаженні.

Наша рекомендація: використовуйте в якості підкладки простий спінений поліетилен товщиною не менше 3 мм без додаткового вологонепроникного шару. Така підкладка Trittex-PE ідеально поєднує в собі необхідні в даному випадку еластичність і стабільність при навантаженнях, дозволяє підлозі «дихати» і, що важливо, коштує зовсім недорого. В даному випадку вам дійсно більше нічого не знадобиться.

Похожие страницы: