​Облаштування садових доріжок

Розташування садових доріжок необхідно визначати на самому початку розбивки вашої ділянки, тобто визначенні розташування будівель, самого городу, саду, допоміжних споруд.

Зазвичай, головну садову доріжку розташовують так, щоб вона розрізала земельну ділянку на дві рівні половини. Е

то обумовлено простим розрахунком: при установці системи крапельного зрошення зручно, коли центральна раздаточная труба проходить біля доріжки і відходять «батога» зрошувальних шлангів мають рівну довжину (в цьому випадку забезпечується рівномірна подача води).

Крім того, зручніше проводити обробку ділянки, його оранку культиватором. Та й естетично таке розташування більш приємно.

Але бувають окремі випадки, коли від цього правила відходять.

Отже, ви намалювали схему розташування доріжок. Визначте, що центральна доріжка повинна бути ширше - бажано, шириною близько 1 м, для бічних доріжок достатня ширина 0,5 м. Розрахуйте обсяг всіх дорожніх плит - це треба для того, щоб визначитися з кількістю необхідного матеріалу. Але для цього ви повинні визначити - доріжки будуть залиті суцільний монолітною стрічкою або вони будуть зібрані з готових елементів (камінь-бруківка, плити прямокутні або фігурні, або щось інше).

Качественная прирезка стекла киев заказать по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Доріжки суцільні монолітні відразу зумовлюють: приготування бетонної суміші буде вестися на вашій ділянці, звідси: необхідність бетономішалки, тривалість процесу (тому що бетон повинен «ставати» протягом 4-6 днів). Та й такі доріжки, як показує практика, менш зручні - з часом доріжки просідають, їх треба піднімати. А підняти суцільну доріжку, не зруйнувавши її, не можливо.

Тому порада: купіть готові плити в магазинах будматеріалів - благо, зараз і магазинів, і плит різного забарвлення і форми не злічити.

При цьому не скупіться - пам'ятайте: «скупий платить двічі». Справа в тому, що деякі виробники, прагнучи завоювати ринок дешевої плиткою, не витримують технологію - цемент низької марки, пісок не якісний, неправильне співвідношення частин суміші і т.д.

Перед укладанням плит необхідно підготувати полотно ( «подушку») майбутньої доріжки. Для цього зробіть розбивку за допомогою шнура, землю під полотном вирівняйте (ухили можуть привести до падіння на слизькій доріжці), ущільните трамбівкою і пролийте водою. Завезіть садовий пісок (в крайньому випадку - річкової) і підійміть рівень доріжки на 5-10 см вище рівня городу (саду). Дайте полотну висохнути 4-5 днів (адже ви поливали водою). Остаточно вирівняйте полотно. Тепер полотно готове до укладання плитки або заливки бетоном.

Я думаю, що розповідати технологію немає необхідності - все дуже просто. Але хочеться нагадати: плити досить важкі і переносити ви їх будете, напевно, на носилках. Так ось, перевірте стан носилок, не перевантажуйте їх. Дотримуйтесь правил техніки безпеки.

Деякі майстри захищають доріжки бордюрами. Це не практично - як мінімум, раз на рік ви змушені будете обробляти землю культиватором. Культиватори, особливо, бензинові важкі і при переїзді через перешкоди вони їх руйнують. Тому зробіть місця, де мотокультиватор вільно переїде через вашу доріжку, а краще зробіть переносне дерев'яне покриття - цим ви збережете доріжку.

Успіхів в облаштуванні вашої ділянки.

Похожие страницы: