​Монолітне перекриття своїми руками

Залізобетонні перекриття можуть бути збірними або монолітними. Збірні перекриття мають стандартизовані розміри, що вимагає точного розрахунку розмірів будівлі при проектуванні. При необхідності вільного планування внутрішнього простору і вимог до зовнішнього дизайну будівлі, використовують монолітні перекриття.

При не суттєво більшої вартості в порівнянні з залізобетонними плитами перекриттів, приблизно на 10-15%, монолітні перекриття дають можливість економити на внутрішній обробці. На стики плит, ймовірність появи тріщин, що при внутрішній обробці призводить до великих витрат.

Веб-камеры Донецка помогут Вам увидеть все, что происходит в любой точке города прямо сейчас.

При виготовленні монолітних перекриттів своїми руками необхідно вибрати тип опалубки.

Опалубка з фанери, її ще називають знімною.

Для виготовлення такої опалубки, крім самої фанери, бажано використовувати вологостійку фанеру, знадобляться ще брус для горизонтального перекриття, і брус для вертикальних стійок, його можна замінити на більш зручні телескопічні стійки з триноги. Таке перекриття вимагає мінімальних витрат при подальшій внутрішній обробці. Тут ціна опалубки виходить найнижчою з представлених варіантів.

При використанні в якості опалубки профнастилу, так називають не знімна опалубка, перекриття зростає, так як профнастил бере на себе частину навантаження. З'являється можливість зменшити масу перекриттів. Також при використанні такого способу установки опалубки відбувається економія трудоресурсов і часу на виготовлення перекриттів. При внутрішній обробці перекриття рекомендується прошивка гіпсокартоном.

Використання опалубки зі звичайних обрізних за розміром дощок не рекомендується, так як це призведе до набагато більших витрат часу, монтаж такої опалубки більш трудомісткий. Так само збільшаться витрати матеріалу, дошки прогинаються, виходять хвилі, бетон затікає між щілин, утворюючи нарости, які при обробці збиваються і вирівнюються штукатуркою. Цей варіант, якщо використовувати, то тільки для не житлових приміщень, де внутрішня обробка не настільки важлива, зокрема для підвальних, складських або господарських будівель.

Наступним після монтажу опалубки слід армування каркаса. Для цього необхідно встановити перший шар арматури на пластикові сухарики. Це робиться для того, щоб бетон повністю закрив знизу арматуру. При цьому при укладанні арматури слід дотримуватися крок в 20 мм, щоб вийшли квадрати зі сторонами 20х20 мм. Також необхідно щоб до бортика арматура була на відстані 25 мм.

На перетині рядів арматура скріплюється м'якої сталевої дротом, її називають в'язальним. Для цього використовується спеціальний гачок. При необхідності подвійного каркаса, на перший шар прив'язуються опори, з розрахунком висоти, так щоб верхній шар був покритий бетоном не менше 3 см. Другий шар укладається за такою ж схемою, що і перший.

Перед заливанням бетону опалубку необхідно покрити відпрацюванням або спеціальним маслом, або накрити її поліетиленовою плівкою або руберойдом.

Бетон заливається без перерв бажано протягом трьох годин, рівномірним шаром по всій поверхні перекриття, арматура при цьому повинна бути закрита бетоном зверху і знизу. Опалубку не слід знімати до повного затвердіння бетону. А при сонячній погоді слід змочувати водою, це робиться для поступового затвердіння, тоді міцність перекриття буде рівномірною по всій площі.

Похожие страницы: