​Кошторис на будівництво

Якщо вас чекають будівельні або, наприклад, монтажні роботи, і ви збираєтеся для цих цілей залучати підрядну організацію, то для ефективного контролю за її діяльністю, вам знадобиться складання кошторису.

Так як, не маючи відповідного досвіду в цій сфері, виконати кошторисну документацію самостійно і до того ж не наробити при цьому помилок, малоймовірно, то слід спочатку звертатися в спеціалізовані кошторисні компанії з гарною репутацією.

Кошторис на будівельні роботи являє собою розрахунковий документ, що включає повний перелік матеріалів і робіт, із зазначенням їх вартості. Таким чином, з неї можна дізнатися про всі витрати, які знадобляться, щоб завершити проект. Що є досить важливим для замовника. Для підрядника це також становить інтерес, адже в разі, якщо все буде оформлено правильно і буде узгоджено між сторонами, то оплата, як і матеріали для роботи будуть поставлятися вчасно, не викликаючи простоїв.

Крім того, при складанні кошторису можна завжди скорегувати витрати, знайти найоптимальніший варіант, який не тільки влаштує за ціною, але і дозволить виконати роботи якісно. Причому, якщо в кошторисі будуть вказані конкретні матеріали, то підрядна організація не зможе зробити вибір на свій розсуд в сторону більш дешевих, щоб отримати прибуток крім обумовленої.

Вы можете быстро узнать сколько рублей Выполучите по нынешнему курсу доллара прямо сейчас.

Крім основних витрат, не варто забувати і про транспортні, які будуть потрібні на доставку матеріалів зі складу постачальника. Також може знадобитися покупка спеціалізованого обладнання або його оренда, що також повинно знайти відображення в кошторисної документації. Навіть поштові витрати повинні увійти до переліку, якщо такі матимуть місце.

При кошторисних розрахунках можуть застосовуватися комерційні розцінка, а також використовуватися різні нормативні бази, такі як ТЕР, ТСН, ФЕР і інші. Використання нормативних баз досить часте явище. Наприклад, при складанні кошторису на проект, фінансування якого буде проводитися з муніципального або федерального бюджету. При цьому знадобиться застосовувати поправочні коефіцієнти, а, отже, краще надати цю роботу кваліфікованим кошторисникам.

Грамотно розрахована кошторис може заощадити до третини від усіх витрат, які можуть знадобитися для виконання будівельних робіт, не кажучи про те, що це завжди позитивно позначається на взаєминах між підрядником і замовником.

Похожие страницы: