КЛЕЙОВІ ФАРБИ: ПРИГОТУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ

Що являють собою клейові фарби? Це суміш, яка включає до свого складу просіяний крейда, клей і пігмент-барвник. Даний тип фарб наділений підвищеною водонепроникністю, вони утворюють на поверхні після фарбування пористий матовий шар. Сфера застосування таких фарб обмежена, наприклад, на відкритому повітрі їм властиво руйнуватися. Якщо фарба неправильно розлучена, то вона може залишати на поверхні вади, наприклад, сліди від валика або пензлик, напливи, розлучення тощо.

Якісну клейову фарбу на сайті https://sniezka.in.ua/kraski/kleevye-kraski/ ви зможете придбати за вигідною ціною.

Головною перевагою клейових фарб є те, що наносити їх можна навіть на мокру поверхню, виконуючи, наприклад, ремонт стелі своїми руками. Також важливо і те, що такі фарби дуже швидко висихають, їх колір залишається незмінним після нанесення, фарбувати клейовими фарбами можна практично будь-які поверхні. Ті поверхні, які вже мають покриття клейовими фарбами можна пофарбувати заново, при цьому шар попереднього покриття, розмиваючи теплою водою. В основному застосовують дані фарби для обробки приміщень всередині.

Щоб приготувати клейову фарбу потрібно залити гарячою водою крейда, кількість води має прирівнюватися половині кількості крейди, після цього залишають суміш на 2 години. Далі в іншій ємності таким же способом розлучається барвник, його густота повинна бути такою ж, як у тесту. Витримати варто також 2 години. Третя ємність буде призначена для створення клейової води, розрахунок: відро гарячої води і 600 г клею. Далі до замочений і вистояти крейди додають барвник, постійно помішуючи.

Щоб визначити густоту кольору необхідно взяти вистругану палицю і опускати в отриману фарбу. Якщо фарбування палиці відбувається без пропусків, а стікання фарби рівне, тоді густота відтінку оптимальна. Якщо видно просвіти, тоді в колір варто додати ще барвника і крейди, якщо він занадто густий, тоді розвести водою.

Після того, як відтінок кольору підібраний, він закріплюється клеєм. Правильне кількість клею перевіряється попередньої забарвленням. Якщо фарба лущиться, тоді клею занадто багато, є бруднить, тоді клею навпаки мало. Клей робить фарбу міцної, вона лягає рівномірно, отже, додавання клею - головний і відповідальний процес. Запам'ятайте, що фарба, приготована на клеї повинна швидко висихати, ніж це відбудеться швидше, тим тон буде чистіше. Не варто просушувати фарбу на протязі.

Клейова фарба підійде для фарбування стелі, перед цим поверхню варто прогрунтувати. Стеля фарбується дуже швидко, щоб до кінця забарвлення він весь був трохи вологим. Для фарбування можна застосовувати кисть, краскопульт, пульверизатор або садовий обприскувач. Що стосується фарбування стін, то починати процес потрібно тільки після того, як стеля повністю висохне. Фарбування варто робити від стелі до підлоги. Краще нанести фарбу ще теплою. Саме в такому вигляді вона краще сходить з малярного валика або пензлик, в залежності від того, що ви використовуєте. Запам'ятайте, що при фарбуванні стін на одному місці не можна проводити більше 2-х разів, тому як згодом фарба буде розшаровуватися.

Похожие страницы: