Класифікація сонячних колекторів и SolarLed

Всі сонячні колектори умовно діляться на плоскі, або плоскопанельні, і вакуумні.

Купити сонячні колектори можна на сатi solarled.com.ua тут Вас чекає широкий вибір, кращі ціни.

Плоскопанельні сонячні колектори представляють собою абсорбер, елемент, який поглинає сонячну радіацію і пов'язаний з теплопровідної системою. Із зовнішнього боку елемент закритий шаром прозорого матеріалу, прозорого покриття. Найчастіше це покриття виконується із спеціального загартованого скла, в якому максимально знижений вміст металів. Зворотний бік, для зменшення тепловтрат закрита утеплювачем. Якщо тепло не передається на зовнішні споживачі, то такий газова плита в стані нагрівати проміжний теплоносій до ста сорока градусів. В даний час розробляються і застосовуються спеціальні оптичні оболонки.

Оскільки з усіх використовуваних матеріалів найбільш висока теплопровідність у міді, то вона стала основною сировиною для виробництва абсорбера.

У сонячних вакуумних колекторів головна частина - це спеціальна вакуумна трубка, покрита чорнінням, для нагрівання, в якій знаходиться вода або антифриз. Вся конструкція зроблена за принципом пристрою термоса. Навколо порожнини заповненої рідиною для зменшення непродуктивних втрат тепла створюється своєрідна вакуумна камера. Застосування систем, побудованих на вакуумних сонячних колекторах, в більшості російських регіонах можуть забезпечити населення третю енергії, необхідної для теплопостачання восени або навесні. І відсотків на 60 задовольнити потребу в гарячій воді.

З метою підвищення ефективності приладів, внутрішні вакуумні трубки робляться гранованою форми або у формі букви «U». Зовнішня оболонка трубок виготовляється зі спеціального скла, що має підвищену міцність і тривалий час не втрачає своїх оптичних властивостей. Але навіть при використанні спеціального скла, широко поширені випадки пошкодження вакуумних трубок. Даний недолік пояснює значну привабливість плоских сонячних колекторів.

Останнім часом поширюються сонячні теплові колектори, оснащені тепловими трубками, такими, які використовуються в системі охолодження дорогих комп'ютерів. Усередині такої трубки знаходиться рідина, що має знижену точку кипіння, наприклад, аміак. Один кінець трубки вставлено в теплообмінний бак.


Нагріваючись від сонячного випромінювання, рідина закипає, пар, піднявшись вгору, передає тепло воді. Сонячні колектори з подібними трубками набагато ефективніше будь-яких інших. Крім підвищеного ККД, він ще надзвичайно стійкий до механічних впливів.
Сонячні колектори будуть володіти максимальною ефективністю, якщо кут падіння сонячних променів дорівнює 90 градусам. Це добре відомо всім зі шкільного курсу фізики. Але протягом дня сонце описує над нами дугу, а в різні пори року ще й піднімається на різну висоту. Тому ідеальним був би варіант, коли солнцепрінімающее пристрій поверталося б слідом за переміщається світилом, підтримуючи постійно прямий кут по відношенню до падаючих променів. Технічно це цілком здійсненно і при різних експериментах такі системи виготовляються. Але тоді ціна сонячного колектора буде залежати від вартості стежить конструкції, яка може перевищувати вартість всього вашого будинку і окупиться вона дуже не скоро.

Зазвичай сонячні колектори встановлюються нерухомо, а кут нахилу вибирають в залежності від основного призначення пристрою. При установці колектор намагаються орієнтувати в бік півдня, але обов'язково орієнтуючись на рельєф місцевості. Рекомендується відхилятися від орієнтації на південь не більше ніж на тридцять градусів, тоді і тепло буде вироблятися в межах норми. У північних районах може становити інтерес варіант установки під кутом близьким до вертикалі, коли приймач буде більше використовувати промені відбиті від поверхні сніжного насту.

Похожие страницы: