Дзеркала в якості садового декору

Використання дзеркал для оформлення садових ландшафтів багатьом може здатися дивною ідеєю. Справді, на перший погляд цим тендітним виробам зовсім не місце під відкритим небом, в доступному для всіх стихій просторі. Раніше дзеркала були предметом розкоші, і тому ми не зустрічаємо їх в старовинних ландшафтах. Але тепер, коли технології виготовлення надміцного скла і інших удароміцних матеріалів стало буденністю, що відображають елементи почали застосовувати в дизайні садів.

Только профессиональный ландшафтный дизайн Харьков сделает ваш дом уютным и комфортным.

Дзеркала в ландшафтному дизайні використовуються трохи інакше, ніж в інтер'єрах. Вони дозволяють досягти самих незвичайних, часом разюче гарних просторових і світлових ефектів. Щоб зробити їх «родзинкою» свого саду, необхідно дотримуватися певних правил. Познайомимося ближче з садовими дзеркалами і способами з використання.

Види садових дзеркал

Використання звичних нам скляних дзеркал в ландшафтному дизайні саду цілком можливо. Однак слід пам'ятати про те, що вони досить крихкі, а їх задні поверхні повинні бути добре захищені від зовнішніх факторів, або купувати спеціальні вуличні дзеркала. Тому місця для виробів зі скла слід підбирати з урахуванням цих особливостей. Якщо таке дзеркало закріпити за допомогою цементу або спеціального клею на стіні будинку, рівної і гладкої поверхні забору, боковине прямокутної садової вази - воно прослужить довгі роки.

Альтернатива склу - акрилові дзеркала. Вони значно міцніше скляних, абсолютно безпечні в експлуатації, прості в догляді, легко піддаються різанню, стійко переносять будь-яку негоду, до того ж їх можна надзвичайно просто закріплювати на будь-яких поверхнях за допомогою клею або саморізів. До недоліків акрилових дзеркал можна віднести гнучкість. Щоб їх поверхні без спотворень відображали навколишній простір, пластикові дзеркала слід дуже ретельно вирівнювати перед фіксацією.

Правила установки дзеркал в саду

Дзеркала в саду встановлюються, як правило, не для того, щоб милуватися в них на самих себе - з їх допомогою перенаправляють світлові потоки, створюють просторові ілюзії та ін. Тому встановлювати їх слід так, щоб людина бачила своє відображення в дзеркалі, лише наблизившись до нього на досить коротку відстань. Якщо поверхня, що відбиває розташовується по ходу руху, їй слід задати невеликий нахил вниз і в бік. Відійдіть на деяку відстань і переконайтеся, що дзеркало відображає на вас, а навколишній пейзаж.

Вибирати місце для дзеркала потрібно дуже ретельно. Важливо, щоб його поверхня відбивала по-справжньому красиві види, а не кут підсобної споруди або компостну купу.

Дизайнерські ефекти

В саду існує чимало місць для розміщення дзеркал. Так, за допомогою дзеркала можна зробити світліше занадто тінистий кут саду, перенаправивши туди світлові промені. Це відмінний декор для глухої стіни будинку або довгого кам'яного паркану, який не завжди вдається облагородити рослинами. На глухому фасаді з дзеркала можна зробити імітацію вікна, а паркан можна оформити фігурними відбивають світло.

Дзеркала в ландшафті дозволяють формувати хибні перспективи. Наприклад, якщо розташувати відбивну поверхню на глухій стіні в кінці алеї , ряди дерев будуть здаватися вдвічі довше. На дзеркало також можна нанести спеціальний малюнок, що створює ілюзію повороту. Розмістивши дзеркало під кутом до стежки, можна створити візуальний ефект зміненого напрямки.

Дуже презентабельно буде виглядати дзеркало в декоративному водоймищі. Дуже незвично буде виглядати невеликий садовий водоймище з дзеркальним дном. Правда, для повноти ефекту такий ставок або фонтан повинен бути повністю безлюдним і абсолютно чистим. Менш зобов'язує варіант - це дзеркальна стіна вуличного акваріума , яка візуально подвоює обсяг резервуара, число мешканців і обсяг рослинності.

Садові дзеркала можна використовувати для обробки різних поверхонь, причому не тільки рівних. Декорування предметів садових меблів, ваз, діжок та інших предметів дзеркальними осколками - досить простий спосіб надати їм новий вигляд. Однак тут потрібно бути уважним і не потрібно допускати, щоб дзеркальні шматочки проектували яскраві сонячні промені на рослини та інші предмети. Досить просто розміщувати такі об'єкти в затінених місцях.

Як бачимо, дзеркала для саду можуть стати чудовим декором, а ваш смак і фантазія підкажуть, де саме варто розташувати їх на вашій ділянці. Крім того, це ще й практично - побачивши біля воріт гостей, ви завжди встигнете поправити зачіску перед найближчим дзеркалом.

Похожие страницы: