​Біопластик як альтернатива ПВХ

З початку 2000-х років, поновилися дослідження в області отримання так званих біопластмаси, які б були більш екологічно доброзичливі по відношенню до людини і навколишньої природи. У тому числі такі дослідження має сенс розглядати в контексті отримання нового сировини для пластикових вікон.

Існуючі технології дозволяють використовувати в якості сировини не продукти переробки нафти, а полімери, одержувані з живих організмів (поліефіри, крохмаль, целюлоза) і поновлюваного природного сировини (тригліцериди, молочна кислота).

Вы можете купить шкаф купе по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Таким чином вихід на новий, більш екологічний вид профілів для вікон і дверей бачиться цілком реалізовується завданням, яка б дозволила впоратися з єдиною серйозною критикою ПВХ вікон - їх сумнівною екологічністю. Однак, на думку експертів очікувати цього варто не в найближчі 10-20 років.

Перша причина, по якій біополімери поки ще не застосовуються в промислових масштабах і, зокрема, не знайшли застосування для виготовлення віконних профілів, є їх найгірша стійкість до зовнішніх впливів і складність в обробці.

Друга причина - матеріальна складова. Не дивлячись на те, що ціни на нафтопродукти значно зросли за останні 10-20 років, вони як і раніше дозволяють виробляти недорогі ПВХ профілі. Екологічність ж вимагає великих виробничих витрат для досягнення заданих експлуатаційних характеристик. Аналогічний за властивостями профіль з еко-полімерів буде коштувати в десятки разів дорожче, що економічно недоцільно при наявності більш дешевого аналога.

Похожие страницы: