Аспекти, які необхідно врахувати при плануванні сонячної електростанції 08.

Інвестиції в облаштування сонячної електростанції - це шлях до зменшення платежів за електроенергію, зниження залежності від постійного зростання цін на комунальні послуги, або просто можливість використовувати електричну енергію. Крім цього, використання сонячної енергії дозволяє знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Купити сонячні електростанції під ключ зелений тариф який допоможе вам з економити фінанси.

За рахунок розвитку технологій, вартість систем електропостачання на базі сонячної енергії значно знизилася за останній час. Однак крім вартості, необхідно розглянути й інші аспекти, що впливають на вибір сонячної електростанції .

1. Орієнтація даху

Орієнтований чи один з скатів даху на південь і не затінений він протягом дня?

Навіть часткове затінення буде знижувати ефективність сонячної електростанції.

Чим довше сонячні панелі будуть перебувати під впливом прямих сонячних променів, тим більша кількість електроенергії зможе генерувати сонячна електростанція.

Розміщення фотоелементів на південно-східному або південно-західному схилах може послужити альтернативою для дислокації фотоелектричних панелей системи. Хорошим варіантом буде установка двох груп панелей на південно-східному або південно-західному схилах - в цьому випадку денний виробіток сонячної енергії буде практично аналогічна результату, який може бути отриманий від масиву сонячних батарей, распололоженого на південному схилі даху.

Чи достатньо місця на вашій даху для монтажу сонячних батарей? При використанні монокристалічних сонячних батарей володіють найбільшим ККД на сьогодні, можна використовувати просте правило - на одному квадратному метрі даху можна розмістити сонячні батареї пікової потужністю до 130-140 ват. Таким чином, при розрахунку сонячної електростанції для будинку можна орієнтуватися на середню цифру 135 ват / м2. Звичайно існують певні правила розміщення сонячних фотоелектричних батарей на даху і не вся поверхня може бути використана для монтажу. Дане питання детально викладено в документації до систем монтажу сонячних батарей .

Для системи електропостачання потужністю 1.5 кВт (6 панелей по 250 Вт) знадобиться близько 9 м2 площі даху.

2. Придатність даху

Достатньо міцний дах для того, щоб витримати вагу сонячних панелей?

Швидше за все конструкція виконана сумлінними будівельниками, вага сонячних батарей невеликий, близько 11 кг. на метр квадратний площі. З урахуванням ваги системи монтажу можна прийняти цифру повного навантаження як 12 кг. на метр квадратний. Якщо дахове покриття не нове, то потрібно бути готовим до його можливе псування в процесі монтажу і мати під рукою кілька елементів на заміну. Тип покрівельного покриття значення не має - сонячні батареї можуть бути встановлені на будь-який тип покриття даху, навіть на натуральну черепицю, просто можуть знадобиться додаткові елементи кріплення .

Дах вашого будинку швидше похила або крута?

Зазвичай скат даху 40-45 градусів не вимагає будь-яких додаткових елементів кріплення, сонячні батареї встановлюються в одній площині з дахом.

У разі, якщо Ви володар будинку з плоским дахом, або кут ската даху менше 40 градусів - доведеться використовувати додаткові елементи монтажної системи, які дозволять встановити сонячні батареї з оптимальним кутом.

3. Виділення фінансів на створення автономної сонячної станції

Необхідно порахувати у скільки вам обійдеться створення електростанції.

Сонячна електростанція вибирається виходячи з очікуваного щоденного споживання електроенергії і потужності використовуваних побутових приладів.

4. Габарити і вартість сонячної системи електропостачання

Систему енергопостачання яких габаритів ви хочете отримати?

Габарити системи сонячного енергопостачання багато в чому залежать від ваших звичок у використанні електроенергії в домашньому господарстві. Чим більше і потужніше буде система, тим дорожче вона буде коштувати, тому необхідно чітко сформулювати цілі, яких ви намагаєтеся досягти, обладнавши свій будинок автономної сонячною електростанцією. Наприклад, ви хочете зменшити рахунки за електроенергію або захистити себе від можливого зростання цін на комунальну електроенергію в зв'язку з подорожчанням енергоносіїв. Або сонячна електростанція буде єдиним джерелом, що забезпечує електрику для дачі.

Також необхідно враховувати, що чим більше ваша автономна енергосистема буде генерувати енергії в денний час, тим менше вам потрібно буде споживати електрики з централізованої мережі, і отже менше платити за нього.

5. Сезонність і світловий день

Як працює сонячна електростанція в нічний час і в похмурі дні?

Сонячні енергосистеми залежать від кількості сонячного світла, тому ваша сонячна електростанція буде генерувати менше енергії при похмурій і дощовій погоді, і природно в нічний час сонячна електростанція працювати не буде.

У тих регіонах, де взимку світловий день значно скорочується і спостерігається підвищена хмарність, ефективність сонячної електростанції буде низькою, що характеризується невисокою вихідною потужністю сонячних батарей. Наприклад в Північно-Західному регіоні, в період з середини жовтня до кінця січня середня добова вироблення електроенергії сонячною електростанцією буде в 5-7 разів нижче ніж в літні місяці. І таким чиномнедорога сонячна електростанція , яка цілком справляється із завданням енергопостачання дачного будинку в літню пору, взимку може бути практично марна. З іншого боку, подібна сонячна електростанція досить компактна, може бути швидко демонтована до наступного дачного сезону.

6. Типорозміри сонячних панелей

Як визначитися з розміром сонячних модулів?

Всі сонячні електростанції включають в себе фотоелектричні панелі, інвертор, акумулятори та монтажні матеріали. Панелі застосовуються двох основних видів: монокристалічного і полікристалічного типу.

Розмір панелі залежить від її потужності, як правило знаходиться в діапазоні від 100 Вт до 300 Вт. Комбінуючи панелі в групи, можна сформувати фотоелектричні енергосистему, яка буде генерувати необхідну кількість кВт / год.

7. Типи інверторів

Які інвертори існують і на що звернути увагу при їх виборі?

Існує широкий перелік інверторів, проте всі вони виконують одні і ті ж функції - перетворення енергії в стандартні і звичні 220 вольт. Деякі типи інверторів мають ряд додаткових можливостей, наприклад мають вбудоване зарядно пристрій акумуляторів, можуть без проблем працювати з низьким по напрузі мережевим напругою і тд. В ідеалі потужність інвертора вибирається виходячи з потужності наявних електроприладів і з урахуванням одночасного іспоьзованія деяких з них.

8. Удосконалення сонячної електростанції

Чи можна додати сонячні батареї на більш пізньому етапі експлуатації електростанції?

Додати панелі можна, але необхідно, щоб потужність контролера дозволяла збільшити навантаження і щоб технології виготовлення нових панелей поєднувалися з особливостями модулів, встановлених раніше. Якщо потужність сонячного контролера вже недостатня для підключення додаткових сонячних батарей, або Ви плануєте використовувати сонячні батареї іншого типу - варто подумати про встановлення додаткового контролера заряду . Також потрібно врахувати, що можливо знадобиться вносити зміни в існуючу проводку сонячної електростанції.

Похожие страницы: