Алгоритм підбору газового котла

З чого почати З проекту. Питання, як вибрати газовий котел опалення, безпосередньо пов'язаний і з іншим - коли це робити? Правильна відповідь: на стадії проектування будинку! Готовий проект повинен містити інженерний розрахунок, в якому будуть враховані: вид палива, особливості будинку (площа, кількість поверхів, кімнат, вікон, якість теплоізоляції), кількість мешканців і безліч інших параметрів. На основі цих даних визначається загальна потужність, необхідна для опалення та гарячого водопостачання. Ця величина і служить відправною точкою для підбору котла.

на сайте нашего магазина https://rixton.com.ua/catalog/servoprivody вы можете купить сервоприводы и другие комплектующие для котлов.

Вид палива

Зріджений газ. Це вихід з положення там, де немає можливості підвести магістральний газопровід. Однак зріджений газ обходиться дорожче, ніж магістральний, а для роботи котла потрібне додаткове обладнання. Ціна на нього, втім, цілком доступна, а в котлах невеликої потужності такий комплект може бути вбудованим. Необхідно врахувати чималі (кілька сот рублів) витрати на придбання газгольдера - ємності для зберігання газу. На ділянці зазвичай його розміщують під землею. Технічний огляд необхідний, але нечасто: як правило, раз в 10 років.

Потужність

Як вибрати газовий котел для свого будинку? Перш за все - прорахувати необхідну потужність. Точна назва цієї величини може відрізнятися у різних виробників, але по факту це корисна теплова потужність, яку котел може віддати в систему (повинна бути вказана в техпаспорті). В цілому потужність котла залежить від площі будинку. Найпростіший спосіб розрахунку: на 10 кв. м площі при висоті стель в 3 м потрібно 1 кВт теплової потужності. Для обліку клімату і якості теплоізоляції застосовують спеціальні коефіцієнти.

  • Клімат. У південних районах кліматичний коефіцієнт становить 0,6-0,9. У середній смузі 1,1-1,5, в Сибіру і на Уралі 1,2-1,8, на Крайній Півночі 1,5-2.
  • Теплоізоляція будинку. Якщо вона якісна, коефіцієнт складе 0,6-0,9, середня - 1-1,9, а для «літніх» будиночків потужність доведеться збільшити в 3-4.
  • На що орієнтуватися. Отримана за вказаною вище розрахунку величина цілком може використовуватися для визначення потужності котла в першому наближенні. Можна вибрати котел з «запасом» потужності на 10-20% і, спираючись на неї, починати розглядати варіанти схем опалення і гарячого водопостачання. Коли остаточна схема обладнання буде обрана, потужність котла можна відкоригувати.

    А точніше? Більш складні розрахунки враховують мінімальний і максимальний тиски в газопроводі, особливості кожного з опалювальних приміщень (кількість вікон, поверх, використовувані в теплоізоляції матеріали, орієнтацію по сторонах світу) і багато іншого. Якщо мова йде про готовому будинку, тобто навіть організації, які надають послуги «теплового аудиту» - визначають тепловтрати будинку і дають рекомендації. До таких фахівців є сенс звертатися, якщо площа будинку більше 400 кв. метрів: тоді витрати точно окупляться.

    Порада. У будинку будь-якої площі корисно і необхідно провести роботи по поліпшенню теплоізоляції. Щоб перевірити ефективність проведених заходів, можна придбати дистанційний термометр (пірометр) і самостійно обійти будинок по периметру. 

    Похожие страницы: